F1 2023 klavye ile oynamak vs mouse ile oynamak

DorukBuba

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ETS 2 oyununda yaptığım gibi faremin sekmede gezinme tuşlarını vites arttırma azaltma yapmak istiyorum, direksiyon setim yok. Sizce F1 2023 klavye ile mi(otomatik vites) yoksa mouse ile mi daha çok zevk verir (vitesli) sorumu yanıtlarsanız sevinirim.

F1 23'ı sıkça oynayan birisi olarak söylemem gerekir ki, oynanışı ets2 gibi fareyle direksiyon döndürme gibi değil. Oyunda en önemli şey gaz hassasiyeti eğer asist olmadan oynayacaksan ki oyunun tadı biraz öyle çıkıyor, asistler seni yavaşlatıyor, çok yavaş oluyorsun diğer oyunculara ve botun zorluğuna göre. Başta dediğim gibi gaz hassasiyeti çok önemli bunun için minimum F310 gibi bir kontrolcü olması lazım. Klavye ile oynayanlar zaten çok var, sadece F1 23, ets2 gibi oyuna benzemiyor çok farklı alanlar ve oynayış tarzı var. Önerim klavye ile oynaman çünkü fare ile ben de denediğimde tam olarak açıları alamıyordum, kontrol ayarlarında direksiyon derecesini de ayarlaman gerekiyor vesaire.

F1 23'ı sıkça oynayan birisi olarak söylemem gerekir ki, oynanışı ETS 2 gibi fareyle direksiyon döndürme gibi değil. Oyunda en önemli şey gaz hassasiyeti eğer asist olmadan oynayacaksan ki oyunun tadı biraz öyle çıkıyor, asistler seni yavaşlatıyor, çok yavaş oluyorsun diğer oyunculara ve botun zorluğuna göre. Başta dediğim gibi gaz hassasiyeti çok önemli bunun için minimum F310 gibi bir kontrolcü olması lazım. Klavye ile oynayanlar zaten çok var, sadece F1 23, ETS 2 gibi oyuna benzemiyor çok farklı alanlar ve oynayış tarzı var. Önerim klavye ile oynaman çünkü fare ile ben de denediğimde tam olarak açıları alamıyordum, kontrol ayarlarında direksiyon derecesini de ayarlaman gerekiyor vesaire.

Hocam F310 sipariş edeceğim de 2. el mi almalıyım sizce 1. el mi ve F310 F1 oyunlarında beni çok rahat götürür mü döndürürken falan otomobili nasıl oluyor iyi mi?

0 almanı öneririm çünkü F310 ve F710 gibi kontroller kalitesiz kontroller, F1 gibi oyunlarda çok aşınan bir kontrollerdir. Aldığında ileride analoglarda aşınma, RT ve LT tuşlarında deadzone gibi sorunlar yaşayacaksın. Çünkü F1 oyunları kontrolleri çok ağır kullanıma sebep veren bir oyun. Oynanış olarak zaten LT ve RT tuşlarında gaz hassasiyetin elinde olacağı için bunlara alışman zaman alacaktır ve analog tuşu ile direksiyonu kullanmayı öğrenmen de var. İlk başta klavyedeki gibi sağ-sağ-sağ-sol gibi kombinasyonları kullanacaksın ama ileride doğru olan analoğu yukarı itip kullanıp hafifçe sağ ve sol yapmayı öğreniceksin vesaire. F310 başlangıç iyi için kısaca. Elinde imkan varsa kesinlikle direksiyon almanı öneririm, en azından diğer yarış türlerini de daha iyi deneyimlersin. F310 ile gayet iyi bir başlangıç yaparsın ama.

0 almanı öneririm çünkü F310 ve F710 gibi kontroller kalitesiz kontroller, F1 gibi oyunlarda çok aşınan bir kontrollerdir. Aldığında ileride analoglarda aşınma, RT ve LT tuşlarında deadzone gibi sorunlar yaşayacaksın. Çünkü F1 oyunları kontrolleri çok ağır kullanıma sebep veren bir oyun. Oynanış olarak zaten LT ve RT tuşlarında gaz hassasiyetin elinde olacağı için bunlara alışman zaman alacaktır ve analog tuşu ile direksiyonu kullanmayı öğrenmen de var. İlk başta klavyedeki gibi sağ-sağ-sağ-sol gibi kombinasyonları kullanacaksın ama ileride doğru olan analoğu yukarı itip kullanıp hafifçe sağ ve sol yapmayı öğreniceksin vesaire. F310 başlangıç iyi için kısaca. Elinde imkan varsa kesinlikle direksiyon almanı öneririm, en azından diğer yarış türlerini de daha iyi deneyimlersin. F310 ile gayet iyi bir başlangıç yaparsın ama.
Hocam bu yaz çalışıp direksiyon seti alacağım beni 6 ay boyunca götürecekse bu razıyım.

Yeni konular

Geri
Yukarı