Rehber F1 oyunlarını mouse ile oynamak

Herkese selam. Çok Türkçe kaynağı olmadığı için bu konu hakkında bir rehber hazırlamaya karar verdim. Mouse ile oynamak kaliteli bir gamepadiniz yoksa sizin için daha faydalı olacaktır. Çünkü daha akıcı kullanabileceksiniz aracı. Aranızda ETS oynayanlarınız varsa bilecektir zaten. Neyse nasıl yapılacağına geçelim.

öncelikle PowerShell'i yönetici olarak çalıştıralım.

Eki Görüntüle 1452922

Ardından sırasıyla
"bcdedit -set testsıgnıng on" ve "bcdedit -set noıntegrıtychecks on" komutlarını yapıştıralım. bu komutlar bize sınama modunu açmaya yarıyor.

Eki Görüntüle 1452924

Eki Görüntüle 1452926

Ve PC'yi yeniden başlatıyoruz. Başlattıktan sonra Mouse Steering.rar bu linkteki dosyayı indirin. (en altta vt sonuçları mevcut)

Dosyanın içinden önce vjoy'u ardından freepıe'ı kuruyoruz. Daha sonra başlat kısmına "configure vjoy" yazıyoruz.

Eki Görüntüle 1452931

Uygulama açıldıktan sonra "number of buttons" yerini 10 yapıyoruz. (sizde 8 olması lazım)

Eki Görüntüle 1452935

Bu andan itibaren çok bir şey kalmadı. Uygulamamızı açıp oyuna gireceğiz. Ondan önce yapmamız gereken bir şey var. Freepıe'ın kurulu olduğu yere gidin. Eğer değiştirmediyseniz "C:\program files (X86)\freepıe". Ardından uygulamaya sağ tıklayıp özellikler deyin. Oradan uyumluluk oradan da tüm kullanıcı ayarlarını değiştire basın. Ardından "bu programın yönetici olarak çalıştır" ayarını açın ve ayarları kapatın. Bunu yapmamızdaki sebep eğer yönetici olarak çalıştırmazsak uygulama çalışmıyor. Bu şekilde sürekli sağ tık yapmamıza gerek kalmayacak.

Eki Görüntüle 1452950

Eki Görüntüle 1452954

Size linkte verdiğim 3 adet .py uzantılı dosyayı bir yere çıkartın. Ardından uygulamayı açın. Sol üstte file kısmından Open'a basın. Ardından çıkarttığınız bu 3 dosyadan birini seçin. Bunlar ayar dosyalarımız. Hepsinin kontrolü farklı. Deneyip kendinize uygun olanı bulun. Benim size önerim "F1 22.py" çünkü bu scriptte mouse scrollu yukarı kaydırdığımızda direksiyon sıfırlanıyor. Alt+Tab atmamıza gerek kalmıyor. Scripti açtıktan sonra "F5" tuşuna basıp oyuna giriyoruz. İşin zor kısmı burası. İlk defa yapanlar ayar yaparken zorlanabiliyorlar. Aslında çok basit, hemen anlatıyorum. Ayarlardan "steer left" kısmına gelip fareyi merkezden sola kaydırıp tekrar merkeze getiriyoruz. Sağ taraf içinde aynısını bu sefer sağa kaydırarak yapıyoruz.

Eki Görüntüle 1452980

Ve bu kadar. Artık aracınızı mouse ile kontrol edeceksiniz. Alışması zor ama alışınca çok kolay bir şekilde oynuyorsunuz. Klavye ve Gamepad'den daha iyi bence. Rehber bu kadardı. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Rehber hazırlamada çok iyi değilim de :D. İyi oyunlar!

Hocam ben ne yapıp ettiysem her qualify'da mouse sağa çekiyor. Scroll tuşu çalışmadı. Ayarlardan calibration kısmından baktığımda 37 ile sağa çekiyor sürekli. Ne yapabilirim? Bir de hassasiyet fazla geliyor, oyun ayarlarından da düşüremedim, onu ne yapabilirim?

Hocam ben ne yapıp ettiysem her qualify'da mouse sağa çekiyor. Scroll tuşu çalışmadı. Ayarlardan calibration kısmından baktığımda 37 ile sağa çekiyor sürekli. Ne yapabilirim? Bir de hassasiyet fazla geliyor, oyun ayarlarından da düşüremedim, onu ne yapabilirim?
Hocam tuş takılı kalmış hangi tuş tetikliyor bilmiyoruz. Bütün ayarları silip tekrar yapmanız lazım.

Valla hocam başka yerlerden de baktım, Steam atölyesinden mouse steering'e de abone oldum ama bir türlü düzelmedi. Teşekkür ederim yine de.
Hocam dediğim gibi takili kalmis tus. Sunu da yapabilirsiniz su anki kontrol semanizi silin. Sonra klavye semasindaki sag solu yapip direkt kaydedin ve cikin. Tekrar duzenleyin calibrationda sorun gozukmuyorsa kullanabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı