F1 22 düzlüklerde araç çok yavaş kalıyor

Majima Goro

Centipat
Daha fazla  
F1 22 de internetten baktığım bir setup kurdum ve düzlüklerde yavaş kaldığımı fark ettim çünkü en son sıradaki adamlar bile düzlükte beni geçebiliyordu sonrasında ise oyunun kendi Setup'ı olan "Max hız" olan Setup'ı seçtim ancak yine aynı şey, düzlüklerde çok yavaşım ve tüm araçlar beni geçiyordu. Nasıl bir setup kurmam lazım ya da neyi yanlış yapıyorum?
Gamepad ile oynuyorum.
Asist ayarlarımda ise fren ve direksiyon asisti hariç hepsi açık sayılır.

Bilgisayara karşı mı oynuyorsun? Şayet bilgisayara karşı oynuyorsan F1 22 de böyle bir hata var. Yapay zeka düzlüklerde çok hızlı. Yavaş virajlarda çok yavaş kaldıkları için, dengeleme amaçlı olarak yapay zekanın düzlük hızları artırılmış. Ancak düzgün bir ayar tutturamamışlar. Bu seriyi bu şekilde kabul ettik artık. Umarım 23 te düzeltilir bu hata.

Ayrıca setup olayı için de bir bilgi vereyim. Örneğin Bahreyn için en iyi setupları bulmak için, time trial bölümünden bahreyn pistini aç. Orada tur süresi en iyi kişiler sıralanıyor. Birinin üzerine gelip load setup diyerek o kişinin setupunu yükle. Sonra da kendi setup ayarlarına gelerek o setupu kaydet.

Bilgisayara karşı mı oynuyorsun? Şayet bilgisayara karşı oynuyorsan F1 22 de böyle bir hata var. Yapay zeka düzlüklerde çok hızlı. Yavaş virajlarda çok yavaş kaldıkları için, dengeleme amaçlı olarak yapay zekanın düzlük hızları artırılmış. Ancak düzgün bir ayar tutturamamışlar. Bu seriyi bu şekilde kabul ettik artık. Umarım 23'te düzeltilir bu hata.

Ayrıca setup olayı için de bir bilgi vereyim. Örneğin Bahreyn için en iyi setupları bulmak için, time trial bölümünden Bahreyn pistini aç. Orada tur süresi en iyi kişiler sıralanıyor. Birinin üzerine gelip load setup diyerek o kişinin setupunu yükle. Sonra da kendi setup ayarlarına gelerek o setupu kaydet.

Hayır gerçek oyuncularla oynuyorum yani Online. Bir de "time trial" ayarı nerede bulunuyor?

Aynı olay bende de var tamamen AI dengesizliğiyle alakalı virajlarda aşırı yavaş düzlüklerde aşırı hızlı.

Al dengesizliğini biraz açar mısın? Oyunda yeni sayılırım.

Aynı olay bende de var tamamen AI dengesizliğiyle alakalı virajlarda aşırı yavaş düzlüklerde aşırı hızlı.

Rampage SG-R218 kullandığım için evet bu sorun var maalesef ama tetiğe abandığım zaman tam gaza alıyor araç ama ona rağmen yavaş kalıyorum düzlükler de.

Time trial ayar değil. Yanlış hatırlamıyorsam single player bölümündeydi. Tekli turlar attığın bir oyun. Orada araç ve pist seçip oyunu başlattığında daha önce tur atan kişilerin iyiden kötüye sıralaması çıkıyor. En iyi turu atanlardan birini listeden seçip setupunu önce load yapıp kendi aracına aktarıyorsun, sonra da kendi setup ayarlarına gelip o loadladığın setupu saveliyorsun. Böylece kariyer, online yarışlarda vs o savelediğin setupa ulaşacaksın.

Online yarışçılara karşı yavaş kalıyorsan ozaman setup olayı devreye giriyor. Yukarıda dediğim gibi setup kaydet her pist için. Ayrıca oyun koluyla oynadığın için, ister istemez asistlerin açık. O asistlerin bir çoğu hız yavaşlatan asistler. Örneğin traction control açık olduğunda aracın kontrol kaybını ve blokaj riskini sıfırlamak için sistem, mecburen aracı yavaş ivmelendiriyor. Yani viraj çıkışında düzlüğe geldiğinde direksiyonla oynayan rakiplerinden çok daha geç sürede top speede ulaşıyorsun.

Bunun için de yapabileceğin bir şey yok. Oyun koluyla oynarken traction kontrolü tamamen kapatman imkansız. Traction controlü kapatman için direksiyon seti şart.

Bunun için de yapabileceğin bir şey yok. Oyun koluyla oynarken traction kontrolü tamamen kapatman imkansız. Traction controlü kapatman için direksiyon seti şart.
Oyun kolu ile oynayıp Traction Kontrolünü kapatarak oynayan biri olarak bu fikrine katılmıyorum. Oyun içinde olan yardım ayarları tamamen kişiden kişiye değişiyor. Oyunu oynarken ayarları değiştirerek kendine en uygun ayarları bulması lazım.(Direkt olarak kullanmasını zorunlu kılmak yanlış geliyor bana)

Setup yapmak istiyorsan steam workshop üzerinden yüksek oy almış setupları kullanmanı tavsiye edebilirim, sonraki aşamalarda time trial yapan kişilerin senin ile aynı asist ayarlarına sahip olanların setuplarını kopyalayıp kendin için deneyebilirsin.

Rampage SG-R218 kullandığım için evet bu sorun var maalesef ama tetiğe abandığım zaman tam gaza alıyor araç ama ona rağmen yavaş kalıyorum düzlükler de.
Viraj çıkışlarında gaz ayarı yapabilmek gerekiyor. Viraj çıkışında tam gaz ya da çok az gaza basıp sonradan hızlanmak hata zaten, en önemli nokta dinamik yarış çizgini takip ederek kırmızı hatların yavaşça yeşile doğru döndüğünü görüp gazı arttırmak.(Oyuna alıştıktan ve pistleri ezberledikten sonra gaz verme olayını ezbere yapmaya başlıyorsun zaten )

Son düzenleme:
Aracın yakıt ve hava filtrelerinde tıkanıklık olabilir 😃 Sanayide bir ustaya gösterilmeli.

Oyun, sinir etmek için öyle programlanmış olabilir. Bir oyun programcısı, santrançta sen ne yaparsan yap program öyle bir yazılır ki, ne hamle yaparsan yap makine seni yenebilir ya da tam tersi yenilebilir diyordu.

DRS, ERS, Vites atma süren bunları etkiliyor olabilir. Benzin modu Lean'de kalmış olabilir.
Gamepad gaza tam basmıyor olabilir. Gamepad temassızlık yapıyorsa bas çek yapıp duruyor olabilir.
2022 yılında araçların yakıt modu değiştirmeleri kısıtlanmıştır. Yarışlarda sadece standart yarış modu kullanabilirler.

Arabalar online'da 0-0 gibi downforce setupları tercih edebilir. Standart ayarlardan daha düşük downforce sağlar. Çok fazla ekstra hız sağlar ancak virajlarda yavaşlatır.

Geri
Yukarı