F1A55-M le ASUS GT 730 4 GB destekliyor mu?

19M3RT19

Femtopat
Daha fazla  
Elimde halihazırda bir tane ASUS GT730 4 GB ekran kartı var ancak ECS A55F-M3 olan anakartım desteklemediği için ikinci el bir F1A55-M le anakart buldum anakartın destek sayfasında desteklediği GPU'lar yoktu anakart GT730'u destekliyor mu?

Hocam aşırı eski AGP bir anakartın olmadığı sürece uyum sorunu diye bir şey yok.

Mesela PCIe 4.0 ekran kartını, PCIe 3.0 desteği olan anakarta takarsınız ancak biraz performans kaybı olur, geriye dönük uyumludur.

Elinizdeki ekran kartını anakartınıza takabilirsiniz. Ayrıca eski anakartınıza da takabiliyorsunuz.
PCI express 16 slotu mevcut.

GT 730 sizde var mı yoksa alacak mısınız?

Elimde halihazırda bir tane ASUS GT730 4 GB ekran kartı var ancak ECS A55F-M3 olan anakartım desteklemediği için ikinci el bir F1A55-M le anakart buldum anakartın destek sayfasında desteklediği GPU'lar yoktu anakart GT730'u destekliyor mu?

Kanka PCI Express X16 slot varsa her ankarta takarsın elindeki anakarta da takarsın eski AGP slot olmadığı sürece.

Yaşım yetmiyor ama AGP anakart dediğimde belki 20-25 yıllık anakartlardan bahsediyorum. Tam bilmiyorum. Umarım elinizdeki anakartı satıp dediğinizi alarak boşa masrafa girmemişsinizdir.

Hocam aşırı eski AGP bir anakartın olmadığı sürece uyum sorunu diye bir şey yok.

Mesela PCI-e 4.0 ekran kartını, PCI-e 3.0 desteği olan anakarta takarsınız ancak biraz performans kaybı olur, geriye dönük uyumludur.

Elinizdeki ekran kartını anakartınıza takabilirsiniz. Ayrıca eski anakartınıza da takabiliyorsunuz.
PCI Express 16 slotu mevcut.

GT 730 sizde var mı yoksa alacak mıs.

GT730 elimde mevcut ama A55F-M3 anakartım açmıyor ekran kartı çalışıyor başka PC'de denedim ama benim anakartım nasıl oluyorsa açmıyor.

Yaşım yetmiyor ama AGP anakart dediğimde belki 20-25 yıllık anakartlardan bahsediyorum. Tam bilmiyorum. Umarım elinizdeki anakartı satıp dediğinizi alarak boşa masrafa girmemişsinizdir.

Soruyorum sadece.

500 TL bütçem var 2.el GT730 destekleyen anakart önerisi var mı?

GT730 elimde mevcut ama A55F-M3 anakartım açmıyor ekran kartı çalışıyor başka PC'de denedim ama benim anakartım nasıl oluyorsa açmıyor.
Bilmiyorum belki PCI-express slotu bozulmuştur. Anakart arızalarından anlamam. Normal şartlarda açması lazımdı ama.

GT 730 çok kötü bir ekran kartı. Bütçe var ise değiştirmenizi öneririm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu performans yeterli geliyorsa sıkıntı yok. Memnun kalmazsanız 600-800tl aralığında seçenekler mevcut.

Geri
Yukarı