F310 RB tuşu sallanıyor

• Konuyu başlatan BGSGP
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 318

BGSGP

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Birkaç gün önce MediaMarkt'dan F310 gamepad aldım, rb tuşu hafif sallanıyor ve sol joyistik ileri ittirince hafif titriyor. Tuşlar sıkıntısız çalışıyor, bunlar haricinde hiçbir sorun yok. İleride sıkıntı yaratır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben 2 ay önce aldım F310 2 gündür sol analog bozuldu kafayı yedi. Fifa da tam finallere girme hakkı kazandım sol analog isteğim dışı davranıyor. İade edebiliyorsan et.

şuan durum nedir?
Garantiye gönderdim, 1-2 hafta sonra sıfırını mağazadan teslim aldım. Bayağı bir süre analog sıkıntısızdı, RB tuşu sıkıntısızdı, tetikler de, baya uzun süre 0 gibi gitti.

Bu 15 tatilde oyunlara sardım biraz. Artık ben mi kullanamıyorum, yoksa harbi harbi kronik mi bunlar (kronik olmasına rağmen zamlanıyor mu?), yoksa aslen normal birşeymi anlayamadım gittim.

Bu 15 tatilde yine aynı sorunlar geldi :/

Tetiklerde birşey yok aslında, (öncekinde sıkıntı vardi.) ama RB tuşu -öncekinden hafif te olsa- sallanıyor. Bu sefer sol analog sıkıntılı. Test ederken gözümle gördüm, belli bir noktada bazen çok hızlıca sabit tutmama rağmen sola sağa gidiyo geliyo. Nadiren iki analog da kısa süreli takılıyor.

F310-F710 ömürlük gamepad diyenler nerede? Yerlere fırlatsan, camdan atsan en fazla çizilir, sağlam çalışır diyenler bakabilir mi? Sizde sorun oldu mu? Okullar açılınca oyun oynamam, 2. Kez tekrar garantiye gönderirim de garanti sonsuz değil, 2025 başladığı gibi bitecek.

Garantiye gönderdim, 1-2 hafta sonra sıfırını mağazadan teslim aldım. Bayağı bir süre analog sıkıntısızdı, RB tuşu sıkıntısızdı, tetikler de, bayağı uzun süre 0 gibi gitti.

Bu 15 tatilde oyunlara sardım biraz. Artık ben mi kullanamıyorum, yoksa harbi harbi kronik mi bunlar (kronik olmasına rağmen zamlanıyor mu?), yoksa aslen normal bir şey mi anlayamadım gittim.

Bu 15 tatilde yine aynı sorunlar geldi :/

Tetiklerde bir şey yok aslında, (öncekinde sıkıntı vardi.) Ama RB tuşu -öncekinden hafif te olsa- sallanıyor. Bu sefer sol analog sıkıntılı. Test ederken gözümle gördüm, belli bir noktada bazen çok hızlıca sabit tutmama rağmen sola sağa gidiyor geliyor. Nadiren iki analog da kısa süreli takılıyor.

F310-F710 ömürlük gamepad diyenler nerede? Yerlere fırlatsan, camdan atsan en fazla çizilir, sağlam çalışır diyenler bakabilir mi? Sizde sorun oldu mu? Okullar açılınca oyun oynamam, 2. kez tekrar garantiye gönderirim de garanti sonsuz değil, 2025 başladığı gibi bitecek.

F310 F710a göre daha sorun cıkartıyor ama malzemeleri aynı diye biliyorum. Ama şöyle bir şey var bende 2. kez aldım F310'dan. İlk aldığımda RB tuşu sert basmayinca algilamiyordu şu an aynı durum var ama fark ettigim şey analoglari yeni aldigimin çok iyi önceki aldığım da analog çok hassas değildi hemen algılamıyordu. Bunda analog gerçekten çok iyi geldi belki ben alıştım ama yine de daha hassastı. Yani hocam birkaç ay daha kullanmaya çalışın çünkü kafaya takınca hayat kalitem düşüyor mesela takmayın keyfinize bakın oyunlarınızı oynayın. Baktiniz birkaç ay geçti belirgin bir sorun var tekrar garantiye yollayıp satın gitsin. Daha iyi modellere bakın.

F310 F710a göre daha sorun cıkartıyor ama malzemeleri aynı diye biliyorum. Ama şöyle bir şey var bende 2. kez aldım F310'dan. İlk aldığımda RB tuşu sert basmayinca algilamiyordu şu an aynı durum var ama fark ettigim şey analoglari yeni aldigimin çok iyi önceki aldığım da analog çok hassas değildi hemen algılamıyordu. Bunda analog gerçekten çok iyi geldi belki ben alıştım ama yine de daha hassastı. Yani hocam birkaç ay daha kullanmaya çalışın çünkü kafaya takınca hayat kalitem düşüyor mesela takmayın keyfinize bakın oyunlarınızı oynayın. Baktiniz birkaç ay geçti belirgin bir sorun var tekrar garantiye yollayıp satın gitsin. Daha iyi modellere bakın.
Evet, kafaya pek takmamak gerekli aslında. Büyük ihtimal yeni üretilenler kronik arızalı.

Bana satmak ve ya para iadesi almak pek de mantıklı gelmiyor. En fazla 479 (?) TL kâr edicem, ama bu bile şu anki sıfır F310'un yarısı fiyatı falan. 2. El de pek düşünmüyorum, garanti bitince mecbur parayı kıycaz yapçak birşey yok :)

Geri
Yukarı