F600 SSD slotu SATA mı, NVMe mi?

ltretlip

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, öncelikle ilk defa konu açıyorum. Yanlış yaptığım bir şey olursa lütfen mazur görün.

Geçtiğimiz perşembe günü kendimden emin şekilde NVMe destekli bir M.2 SSD siparişi verdim. Laptopun arka kapağını kendim söküp baktığımda slotun bir NVMe slotu olduğuna kanaat getirdim (bakınız: Fotoğraf1). Ancak sorun şu ki bilgiyi elde ettiğim yer beni yanıltmış mı, yoksa hala doğru bir iş mi yapıyorum emin değilim.

Servis ile olan görüşmemde bana M.2 slotumun SATA olduğu söylendi ve biraz üzüldüm. Daha sonradan kasanın içine baktığımda -izlediğimde videonun etkisi ile- şaşırdım ve NVMe destekli olduğunu düşündüm. Kargoyu hala iptal edebilirim, sizden ricam bunun NVMe mi, yoksa SATA destekli bir M.2 olup olmadığına kesin bir cevap bulmama yardım etmeniz. Laptopun modelini ve slot fotoğrafını, aynı zamanda bilgi aldığım videodaki resmi de ileteceğim. Şimdiden teşekkürler.

Laptop:

Casper F600 Core i7 7500U 2.7GHz-12 GB RAM-1TB HDD-2 GB-15.6"-Windows 10.​

Resim 1 ve 2:
IMG_20210701_131747.jpg

Ekran Alıntısı.PNG

Öncelikle mesajlarınız için teşekkür ederim. Aslında çözüm basitmiş chipset'i intel üzerinden arattım ve SATA girişli bir M.2 SSD takabileceğimi öğrendim. İyi günler.
Güncelleme : SanDisk SSD'yi başarılı bir şekilde iade ettim. Yerine takmak içim Crucial MX500 M.2 250 GB modelini aldım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı