Çözüldü F710 bazı oyunlarda düzgün çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ErenGez

Centipat
Daha fazla  
Logitech F710 gamepadine sahibim fakat bazı oyunlarda çalışması gerektiği gibi çalışmıyor bazılarında direkt tuş ataması yapamıyorum.

Rocket League de b tuşuna zıplamayı atıyorum ve başka bir tuş ataması olmamasına rağmen kamera kilidini değiştiriyor, buna ek olarak da koldaki herhangi bir tuşu kullandığımda sürekli klavye ve kol arasında gidip geliyor. Celeste oyununda kolu algılıyor ve menülerinde gezebiliyorum fakat tuş atamalarına geldiğim vakit hiçbir şekilde kolu kullanamıyorum, sadece hareket edebilmeme izin veriyor.

Kolda bir sıkıntı yok sitede test ettiğimde her tuş normal bir şekilde kullanılıyor ne eksiği ne fazlası, G HUB uygulaması kolu algılayamıyor F710 connect Utility kolu gayet düzgün bir şekilde algılıyor bilgisayarda dahil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Steam'den ayarlar kısmından Kontrolcüye girin aşağı kaydırın ve Masaüstü düzenine girin.
Karşınıza bu ekran gelecek.
Ekran görüntüsü 2023-07-17 233033.png

Ayarlar simgesine tıklayıp "Steam girdisini devre dışı bırak" diyerek kapatın.
Logitech F710 gamepadine sahibim fakat bazı oyunlarda çalışması gerektiği gibi çalışmıyor bazılarında direkt tuş ataması yapamıyorum.

Rocket League de b tuşuna zıplamayı atıyorum ve başka bir tuş ataması olmamasına rağmen kamera kilidini değiştiriyor, buna ek olarak da koldaki herhangi bir tuşu kullandığımda sürekli klavye ve kol arasında gidip geliyor. Celeste oyununda kolu algılıyor ve menülerinde gezebiliyorum fakat tuş atamalarına geldiğim vakit hiçbir şekilde kolu kullanamıyorum, sadece hareket edebilmeme izin veriyor.

Kolda bir sıkıntı yok sitede test ettiğimde her tuş normal bir şekilde kullanılıyor ne eksiği ne fazlası, G HUB uygulaması kolu algılayamıyor F710 connect Utility kolu gayet düzgün bir şekilde algılıyor bilgisayarda dahil.

Hocam bende de dediğinize yakın bir şey oluyor ama genelde oyun kumandasu destekli oyunlarını oynadığım için sıkıntı olmuyor.

F710 varsa sende de takılı kalıyor mu arada bir yöne doğru otomatik takılı kalıyor gibi.

Eskiden takılıyordu şimdi çok iyi neredeyse hiç sorun yaşamıyorum gibi bir şey
Ama eskiden takılma sebebi ya pillerdi ya da USB'si televizyonun arkasında olduğu için algılamamasındandı ama şimdi bilgisayarda kullanıyorum neredeyse hiç sorun yaşamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Steam'den ayarlar kısmından Kontrolcüye girin aşağı kaydırın ve Masaüstü düzenine girin.
Ekran görüntüsü 2023-07-17 233033.png

Çözüm
Eki Görüntüle 1866099
Evet, tekrar eden bütün tuşların burada bir ataması varmış ve bu yüzden değiştirilemiyormuş.
Sen söyleyene kadar buraya bakmak aklıma bile gelmezdi, yardımın için teşekkür ediyorum ve ayrıca yorum yazan herkesede tekrardan teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı