Fabrika çıkışlı 1660 Super OC'deki OC kaybolur mu?

Carcaiss

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar biliyorum, cahil diyebilirsiniz. Biraz aptalca da gelebilir bu soru ama aklıma çok takıldı :D, lafı uzatmadan soruyu söyleyeyim.

Şimdi bende Gigabyte 1660 Super OC var arkadaşlar, ben ne yaparsam yapayım bu OC gitmez değil mi? Kartın kendisinde var yani bu overclock, öyle değil mi?

Format atmak olsun, ayarlarını sıfırlayıp driver silip etmek olsun, gitmez değil mi?

Arkadaşlar biliyorum, cahil diyebilirsiniz. Biraz aptalca da gelebilir bu soru ama aklıma çok takıldı :D, lafı uzatmadan soruyu söyleyeyim.

Şimdi bende Gigabyte 1660 Super OC var arkadaşlar, ben ne yaparsam yapayım bu OC gitmez değil mi? Kartın kendisinde var yani bu overclock, öyle değil mi?

Format atmak olsun, ayarlarını sıfırlayıp driver silip etmek olsun, gitmez değil mi?

Evet, fabrika çıkışlı OC demek oluyor.

Mesela MSI Afterburner üzerinden yükseltilmiş ayarlar mı oluyor bu OC versiyonlarda? Karta fiziksel müdahale ile değil de yazılımsal olarak mesela.

Benim umduğum ve bildiğim bu fabrika çıkışlı OC kartlar fiziksel olarak OC'li.

Temel ve Boost clockları kendinden daha yüksek olduğu için hiçbir ayara dokunmadığınızda OC'li olur.

Peki bir şey oldu da ben yanlışlıkla bozdum, format atsam OC geri gelir mi?

Bende öyle biliyorum. Umarım öyledir. Yoksa fazla fiyat verip OC versiyonu almak yerine normal versiyonu alıp kendim OC yaparım.
Zaten çıkan çoğu kart OC ibaresi ile çıkıyor artık. OC yazıyor diye fazla para vermek çokta mümkün değil diye düşünüyorum. Ayrıca fabrika çıkışıyla, sizin yaptığınız OC farklı konular.

Zaten çıkan çoğu kart OC ibaresi ile çıkıyor artık. OC yazıyor diye fazla para vermek çokta mümkün değil diye düşünüyorum. Ayrıca fabrika çıkışıyla, sizin yaptığınız OC farklı konular.
OC versiyonlar bildiğim kadarı ile soğutma için daha iyi bileşenlere sahip.
O zaman OC versiyonu almak daha mantıklı fakat fiziksel mi yoksa yazılımsal olarak mı yapıyorlar onu merak ediyorum. @ItsAllGoodman

Yeni konular

Geri
Yukarı