Fabrikada çalışarak geçim sağlanabilir mi?

Sevmediği bir işi yaparsa mutlu olmaz.

Bu ne yahu babasının şirketinde yöneticilik yapan adam tavsiyesi gibi. Ben de neden milyonlarca insan sevmediği işte çalışıyorlar diyordum, hepsi yarın istifasını verip sevdikleri işi yapsınlar.

ise-dans-ederek-gitmiyorsaniz-o-isi-birakin_1967464.png

Arkadaşlar yazdıklarınızı okudum konu başlığını yanlış yazdığım için 1 saat ceza yedim mesaj yazamadim. Çalışacağım fabrika kablo fabrikasi cok ağır yükü yok kuzenim ambalaj bölumünde ama başka Bölüme alabilirler beni emin değilim gece hayatim yok ama teknolojiye merakliyim 15k bana yeter mi istedigim gibi harcayabilir miyim? bir yandanda farklı bir iş kurmak istiyorum e ticaret ve dükkan kiralama gibi ama bu biraz sonraki asamalarda sizin fikirleriniz benim icin onemli lütfen biraz konuşalım. Hayatımda büyük bir adım atıcam kastamonudaki aile evini bırakıp kocaeline gidicem istersem burda kalabilirim ama bilmiyorum emin değilim.

@kino @dorukturco @ahmttrn @zinedinzidan @BY LEWU

Arkadaşlar yazdıklarınızı okudum konu başlığını yanlış yazdığım için 1 saat ceza yedim mesaj yazamadim. Çalışacağım fabrika kablo fabrikasi cok ağır yükü yok kuzenim ambalaj bölumünde ama başka bölüme alabilirler beni emin değilim gece hayatim yok ama teknolojiye merakliyim 15k bana yeter mi istedigim gibi harcayabilir miyim? Bir yandanda farklı bir iş kurmak istiyorum e ticaret ve dükkan kiralama gibi ama bu biraz sonraki asamalarda sizin fikirleriniz benim icin onemli lütfen biraz konuşalım. Hayatımda büyük bir adım atacağım Kastamonu'daki aile evini bırakıp kocaeline gideceğim istersem burada kalabilirim ama bilmiyorum emin değilim.

@kino @dorukturco @ahmttrn @zinedinzidan @BY LEWU

15k yeter akıllı adama benziyorsun ipin ucunu kaçırmadığın sürece yeterli olacaktır üç beş kenara atarsın yavaş yavaş biriktirirsin kendini ezdirme yeterli.

15k yeter akıllı adama benziyorsun ipin ucunu kaçırmadığın sürece yeterli olacaktır üç beş kenara atarsın yavaş yavaş biriktirirsin kendini ezdirme yeterli.
Kuzenim kadroya gecene kadar zorlarlar seni dedi kadroya geçtikten sonra çok laf etmezler diyor oda 3 4 ay sürüyormuş. Deneyeceğim bakalım nasıl olacak 18'ime kadar dondurmacıda çalışmayı planlıyorum hem fabrikaya girmeden biraz iş hayatına alışırım 18'ime girmeden almıyor zaten.

İlk amacim bedelli askerliğe para biriktirmek olacak zaten fabrikayada bunu söyleyeceğim yoksa beni ise alacaklarını sanmıyorum.

Birda başka şehre taşınıyorum sosyal hayatım nasıl olacak okula gitmeyeceğim sonuçta onu da bilmiyorum Kastamonu'da az biraz çevrem vardı ama orada kuzenlerim dayılarım var.

İnsanla uğraşacağına makine ile uğraş. Fabrikada çalışmak garsonluk yapmaktan katbekat iyidir.
Benim babamda abimde garson ve işleri bence fabrikadan daha Zor Kastamonu'da 12 saat garsonluk yapiyorlar ve 20k maaş alıyolar abimin işinde doğru düzgün izin bile vermiyorlar

Benim babamda abimde garson ve işleri bence fabrikadan daha Zor Kastamonu'da 12 saat garsonluk yapiyorlar ve 20k maaş alıyolar abimin işinde doğru düzgün izin bile vermiyorlar
Kral asla ve asla garsonluğu fabrikaya tercih etme. Cidden makinelerle, cansız varlıklarla çalışmak insanlarla çalışmaktan daha iyi. Bende yaptım garsonluk yemek bile vermiyorlardı (tabii ki veren yerler vardır.). Düzgün bir fabrikaya girersen neyin ne olduğun belli olur. İşini yapar çıkar evine gidersin. Fabrikada çok rahat çalışıyordum ben.

Kral asla ve asla garsonluğu fabrikaya tercih etme. Cidden makinelerle, cansız varlıklarla çalışmak insanlarla çalışmaktan daha iyi. Bende yaptım garsonluk yemek bile vermiyorlardı (tabii ki veren yerler vardır.). Düzgün bir fabrikaya girersen neyin ne olduğun belli olur. İşini yapar çıkar evine gidersin. Fabrikada çok rahat çalışıyordum ben.
Şuan ne iş yapıyorsunuz sadece merakımdan soruyorum fabrikayı neden bıraktınız ?

Şuan ne iş yapıyorsunuz sadece merakımdan soruyorum fabrikayı neden bıraktınız ?
Hocam ben araba fabrikasında staj yapmıştım. He stajyere az iş verelim diye bir şey yoktu. Normal işçiler neyse bizde oyduk. Stajım bitti küçük bir dönem girdim garsonluğa. Şimdi üniversiteye hazırlanıyorum. Bazen diyorum keşke staj bitiminde direkt girseydim. Bu yıl olmazsa gireceğim.

Hocam ben araba fabrikasında staj yapmıştım. He stajyere az iş verelim diye bir şey yoktu. Normal işçiler neyse bizde oyduk. Stajım bitti küçük bir dönem girdim garsonluğa. Şimdi üniversiteye hazırlanıyorum. Bazen diyorum keşke staj bitiminde direkt girseydim. Bu yıl olmazsa gireceğim.
Sağ olun hocam anlattığınız için beni de fabrikada beğenmeyecekler belki giremeyeceğim daha oda belli değil ama garsonluk yapmayı kesinlikle istemiyorum zaten eve cikacagimiz için para biriktiriyorum o paraya kitap alırım sınava çalışırım en azından 2 yıllık bir bölüme girerim.

Geri
Yukarı