Fabrikada iyi bir ücrete çalışmaya değer mi?

Siz duyuyorsunuz ben işin içinde çalışıyorum. İşin içinde biri olarakta sizleri uyarıyorum. O duyduklarınkzı bize çok söylüyorlar.
Yükselme işide tamamen yalakalık ve torpil üzerine. Çok hakkınızın yendiği bir kurum. Fazla birşey yazmam istemiyoruö başıma iş almamak için. Benden sadece sizlere tavsiye. Öğretmen olup turuncu şirkette sürünmeyi kimse istemez.

Her yeri aynı tutmanız doğru değil hocam. Koca şirketten bahsediyoruz. Bir bölgeye gittiğinizde orada yaşayan insanlar oranın çalışma kültürünü oluşturur. Şimdi Esenyurt ile Beylikdüzü'nü bir tutmassınız. Kişilerin yaptığı şeyleri şirketlere yığmayın, doğru değil. Emin olun o kadar öven olmasa ben bu kadar savunmazdım. Sizin kişisel durumunuz beni ilgilendirmez. Ben de bir kimyager olarak bu haldeyim. Sadece sizler bu durumda değilsiniz. Bütün ülke gençliği bu durumda. Ki buradaki konu da bu değil, ,iş. Torpil işinin ülkede dönmediği yer var mı? Ya siz sadece orada çalıştınız ve bunun üzerine yorum yapıyorsunuz ya da sadece Migros'a gareziniz var. Ve dediğim gibi altını çizerek söylüyorum. Çalıştığınız yerin kurallarını her ne kadar şirket belirlemiş olsa da bunu uygulacak kişiler de insanlar. Oranın kalitesini, iş ahlakını belirleyen kişiler insanlar. Nezih bir semtteki BİM'i en kötü bölgedeki Migros'a tercih ederim. Umarım anlatabilmişimdir.

Allah yardımcınız olsun. İşin içine girmeden gerçeği göremezsiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…