Fabrikada iyi bir ücrete çalışmaya değer mi?

Çevremden bildiğim kadarıyla Migros hala en iyilerden. Önerme nedenim buydu. Her ne kadar sektörün içinde olmasam da çevreden duyduğum bu yönde idi. Harici olarak yökselme imkanınız olabilecek bir yer. Yüksek mevkileri de kalitesiz, kolay ulaşılır değil. Bu da daha kıymetli yapıyor. Bim gibi 2 ay düzenli çalışılınca müdür yapmıyorlar :)) Hepsine de aynı demeyin hocam. Elit zincir marketler gayet de çalışılabilir yerler. Hem imkanlar, hem yükselme olayı, hem işinin belli olması hem de gelen müşterilerin kaliteli olması bu firmaları diğerlerinden ayırır. Bunu bizzat 1. Şahışlardan duyarak söylüyorum.

Öncelikle kusura bakmayın hocam. Cevap vericem dedim size ama unutmuşum, kalmış. Az çok ülke gençleri olarak aynı sorunları yaşıyoruz. Maddi olarak sorunum yok. Kenarda bana fazla fazla yetecek param var lakin manevi olarak özgür olamadıktan sonra neye yarar. Maneviyat olarak aileden yıllardır ayrılamadık.

Durumunuza üzüldüm gerçkten. Sağlık dışında bir şeye üzülmemek gerek aslında bu hayatta. Ama insanız işte. Sözleşmeli erliğe malesef dediğim engelden dolayı giremiyorum. Yoksa hayatımı tehlike atma pahasına yapacağım bir işti.

Garsonluk konusunda zorlanmassınız bence. Hatta tam size göre iş. Eğer iş veren ile saatler konusunda anlaşır iseniz size gün içinde ders çalışmak için vakit kalır. Hem para kazanırsınız hem dersinizi halledersiniz. Ya da haftanın dilediğiniz günlerinde gündelik işlerine gidersiniz. O da size rahat gelir. Facebook'ta gündelik işler için gruplar var. Isterseniz oradan bakabilirsiniz.

Gerçi uzun zaman olmuş. Şu an belki bir işe girmiş çalışıyorsunuzdur 😃
Siz duyuyorsunuz ben işin içinde çalışıyorum. İşin içinde biri olarakta sizleri uyarıyorum. O duyduklarınkzı bize çok söylüyorlar.
Yükselme işide tamamen yalakalık ve torpil üzerine. Çok hakkınızın yendiği bir kurum. Fazla birşey yazmam istemiyoruö başıma iş almamak için. Benden sadece sizlere tavsiye. Öğretmen olup turuncu şirkette sürünmeyi kimse istemez.

Siz duyuyorsunuz ben işin içinde çalışıyorum. İşin içinde biri olarakta sizleri uyarıyorum. O duyduklarınkzı bize çok söylüyorlar.
Yükselme işide tamamen yalakalık ve torpil üzerine. Çok hakkınızın yendiği bir kurum. Fazla birşey yazmam istemiyoruö başıma iş almamak için. Benden sadece sizlere tavsiye. Öğretmen olup turuncu şirkette sürünmeyi kimse istemez.
Her yeri aynı tutmanız doğru değil hocam. Koca şirketten bahsediyoruz. Bir bölgeye gittiğinizde orada yaşayan insanlar oranın çalışma kültürünü oluşturur. Şimdi Esenyurt ile Beylikdüzü'nü bir tutmassınız. Kişilerin yaptığı şeyleri şirketlere yığmayın, doğru değil. Emin olun o kadar öven olmasa ben bu kadar savunmazdım. Sizin kişisel durumunuz beni ilgilendirmez. Ben de bir kimyager olarak bu haldeyim. Sadece sizler bu durumda değilsiniz. Bütün ülke gençliği bu durumda. Ki buradaki konu da bu değil, ,iş. Torpil işinin ülkede dönmediği yer var mı? Ya siz sadece orada çalıştınız ve bunun üzerine yorum yapıyorsunuz ya da sadece Migros'a gareziniz var. Ve dediğim gibi altını çizerek söylüyorum. Çalıştığınız yerin kurallarını her ne kadar şirket belirlemiş olsa da bunu uygulacak kişiler de insanlar. Oranın kalitesini, iş ahlakını belirleyen kişiler insanlar. Nezih bir semtteki BİM'i en kötü bölgedeki Migros'a tercih ederim. Umarım anlatabilmişimdir.

Her yeri aynı tutmanız doğru değil hocam. Koca şirketten bahsediyoruz. Bir bölgeye gittiğinizde orada yaşayan insanlar oranın çalışma kültürünü oluşturur. Şimdi Esenyurt ile Beylikdüzü'nü bir tutmassınız. Kişilerin yaptığı şeyleri şirketlere yığmayın, doğru değil. Emin olun o kadar öven olmasa ben bu kadar savunmazdım. Sizin kişisel durumunuz beni ilgilendirmez. Ben de bir kimyager olarak bu haldeyim. Sadece sizler bu durumda değilsiniz. Bütün ülke gençliği bu durumda. Ki buradaki konu da bu değil, ,iş. Torpil işinin ülkede dönmediği yer var mı? Ya siz sadece orada çalıştınız ve bunun üzerine yorum yapıyorsunuz ya da sadece Migros'a gareziniz var. Ve dediğim gibi altını çizerek söylüyorum. Çalıştığınız yerin kurallarını her ne kadar şirket belirlemiş olsa da bunu uygulacak kişiler de insanlar. Oranın kalitesini, iş ahlakını belirleyen kişiler insanlar. Nezih bir semtteki BİM'i en kötü bölgedeki Migros'a tercih ederim. Umarım anlatabilmişimdir.
Allah yardımcınız olsun. İşin içine girmeden gerçeği göremezsiniz.

Geri
Yukarı