Fabrikasyon güç kaynaklı kasanın güç kayanağını değişirsek grantisi bozulur mu?

Gürkan Akkuş

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: Amd Rayzen 5500 Anakart: Asus Prime B450M-K II Ekran Kartı: Nvidia GeForce Asus Dual RTX 4060 Ram: 8x8 Gskill Ripjaws 3200mhz cl16 ram SSD: Adata Legend 750 500 GB M.2 + Longline 120 GB Sata SSD Kasa: Rampage Carishma Mesh+ Rampage 650W 80+ Bronz Sertifikalı PSU
Meslek
Bilişim Teknolojileri Öğrencisi
Mevcutta olan Rampage Carishma Mesh kasamı satmak istiyorum fakat alacağım üst segment kasalarda güç kaynağı yok, olanlar da bütçemi aşıyor. Bu mevcut kasamın PSU'unu çıkarıp o olmadan satsam alacak kişi için garanti bozulur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çoğu PC'de PSU ellenirse garanti dışı ediliyor ama garanti şartlarına bakmanız ya da aldığınız yeri aramak daha iyi olur.

Vatan'dan aldım pek ilgileneceklerini sanmıyorum :) Garanti kitapçığında konuyla alakalı bir şey bulamadım.

Son olarak kasayı PSU ile olduğu gibi satıyorum çünkü çok güvenmiyorum. Elektrik kesintisi veya yüksek voltajda ekran kartını yakma ihtimali veya diğer donanımlara zarar verme riski çok yüksek. Rampage sonuçta merdiven altı :) Bir ekran kartı olmuş 16-17k, gerekirse 5-6k verip adam gibi bir şey alacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı