Facebook hesabında başka cihazlar gözükmesi

Jonhh

Centipat
Daha fazla  
Şifre ve güvenlik kısmında Facebook hesabıma girişleri görüntülediğimde bazen "Android - İstanbul Turkey" gibi bir şey gözüküyor. Kullandığım cihaz iOS. Ama bir başka cihazım Android. Daha önce onla da giriş yapmıştım. Ama bu olay ondan sonra oldu.

Fakat bende kodmatik ve iki adımlı doğrulama açık. Yani yabancı bir giriş söz konusu olursa bana bildirim yolluyorlar. Fakat bana bildirim gelmedi. Daha önceki cihazımdan kaynaklı olduğu için mi bildirim gelmedi bilmiyorum. Danışmak istedim.

Daha önce giriş yapmışsındır, kalmıştır öyle. O kısımdan sağ altta tüm cihazlardan çıkış yap olması gerekli. Tüm cihazlardan çıkış yapıp kendi cihazlarına tekrar giriş yaparsan merak edeceğin bir konu kalmaz.

aslında öyle bir durum yok çalınma gibi önceden girdiğiniz için kayıtları gözüküyor hepsi bu
Daha önce giriş yapmışsındır, kalmıştır öyle. O kısımdan sağ altta tüm cihazlardan çıkış yap olması gerekli. Tüm cihazlardan çıkış yapıp kendi cihazlarına tekrar giriş yaparsan merak edeceğin bir konu kalmaz.
Daha önce de gelmişti böyle bir şey. Oturumu kapat demiştim o hesaptan. Daha sonra tekrar gözüktü. Ama yine dediğiniz gibi olabilir. Bursa da yaşıyorum ama İstanbul diyor ama o normalmiş sanırım.

Pek normal olmayabilir 2FA gibi korumaları aşıyorlar.
ama hocam öyle bir durum yani çalınma gibi bir şey söz konusuysa cihazıma bildirim gelmesi lazım değil mi?

Screenshot_2022-03-27-16-49-07-92_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg
Screenshot_2022-03-27-16-51-02-44_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg

Bu özellikler açık durumda. Bana bildirim gelmedi.

ama hocam öyle bir durum yani çalınma gibi bir şey söz konusuysa cihazıma bildirim gelmesi lazım değil mi?

Eki Görüntüle 1343718
Eki Görüntüle 1343719

Bu özellikler açık durumda. Bana bildirim gelmedi.
Bazı yöntemler ile bu korumalar aşılabiliyor. Diğer cihazlardan çıkış yapıp şifrenizi değiştirin eğer durum devam ederse sosyal medyayı kullandığınız cihazları bir temizleme/virüs taraması ya da format atma gibi işlemler uygulayın.

Bazı yöntemler ile bu korumalar aşılabiliyor. Diğer cihazlardan çıkış yapıp şifrenizi değiştirin eğer durum devam ederse sosyal medyayı kullandığınız cihazları bir temizleme/virüs taraması ya da format atma gibi işlemler uygulayın.
Az önce telefonu temelli sıfırladım. Şimdi Face şifresini de değiştirdim. Yararı olur mu?

Şifre ve güvenlik kısmında Facebook hesabıma girişleri görüntülediğimde bazen "Android - İstanbul turkey" gibi bir şey gözüküyor. Kullandığım cihaz iOS. Ama bir başka cihazım Android. Daha önce onla da giriş yapmıştım. Ama bu olay ondan sonra oldu.

Fakat bende kodmatik ve iki adımlı doğrulama açık. Yani yabancı bir giriş söz konusu olursa bana bildirim yolluyorlar. Fakat bana bildirim gelmedi. Daha önceki cihazımdan kaynaklı olduğu için mi bildirim gelmedi bilmiyorum. Danışmak istedim.

Hocam daha önce BlueStacks gibi bir emulatörden giriş yapmış mıydınız?

Yeni konular

Geri
Yukarı