Facebook hesap çalınması

Excly

Picopat
Merhabalar. Dün Facebook hesabıma birinin giriş yaptığını gördüm. Pazar günü giriş yapmış, yabancı arkadaş önerileri gelmeye başladı. Amerika'dan biri, büyük ihtimal girerken VPN kullanmış. Hesap benim için önemli değil. Yenisini de açarım. Şifresini değiştirmemiş, sadece takılmış hesapta. Ben girer girmez hesabın tümden silinme işlemini başlattım. Keylogger vs. olabilir mi dedim, kontrol ettim, yok. Çünkü annem, babam ve tanıdıklarım bu bilgisayardan bankacılık işlerini yapıyor. Sizce bir sorun teşkil eder mi?

unknown.png

Merhabalar. Dün Facebook hesabıma birinin giriş yaptığını gördüm. Pazar günü giriş yapmış, yabancı arkadaş önerileri gelmeye başladı. Amerika'dan biri, büyük ihtimal girerken VPN kullanmış. Hesap benim için önemli değil. Yenisini de açarım. Şifresini değiştirmemiş, sadece takılmış hesapta. Ben girer girmez hesabın tümden silinme işlemini başlattım. Keylogger vs. olabilir mi dedim, kontrol ettim, yok. Çünkü annem, babam ve tanıdıklarım bu bilgisayardan bankacılık işlerini yapıyor. Sizce bir sorun teşkil eder mi?

Eki Görüntüle 676673
Hocam ne olur ne olmaz tam tarama yapın. Format atsanız çok daha iyi olur.

Hocam ne olur ne olmaz tam tarama yapın. Format atsanız çok daha iyi olur.

Format atmak aklıma geldi ancak oturduğum yerde bilgisayarcı bir tane var o da crack Windows kuruyor ona götürdüm crack kurdu ve USB alacak hiçbir yer yok internet bile doğru düzgün çekemiyor zaten o yüzden temiz kurulum vs. yapmayı da bilmiyorum hiç denemediğim için. USB olmadan yapamayacağım bir şey yok mu?

Format atmak aklıma geldi ancak oturduğum yerde bilgisayarcı bir tane var, o da crack Windows kuruyor. Ona götürdüm, crack kurdu ve USB alacak hiçbir yer yok. İnternet bile doğru düzgün çekemiyor zaten. O yüzden temiz kurulum vs. yapmayı da bilmiyorum hiç denemediğim için. USB olmadan yapamayacağım bir şey yok mu?

Ayarlardan sıfırlamayı deneyin. Sıfırlamazsa virüs girmiş demektir.

Facebook kullanan kaldı mı ya?

Hocam face gruplarında güzel muhabbet dönüyor.
Hangi antivirüslerle tarama yaptın? Facebook'ta kullandığın şifreyi başka hesaplarda da kullanıyorsan kullandığın hesapların şifresini değiştir. @Murat5038 @24099

Hesaplara da virüs giriyor mu ya.
Ayarlardan sıfırlamayı deneyin sıfırlamazsa virüs girmiş demektir.

Hocam şu anki sisteminde crack Windows kurulu nasıl orijinal yapacağımı da bilmiyorum format da atmayı bilmiyorum virüs programları nedense işe yaramıyor çok kötü bir durum. Orijinial Windows kuruluydu ancak bilgisayarcı crack kurdu.

Son düzenleme:
Kaspersky, Norton veya Bitdefender bunlardan birisini indirip sistemi komple taratın. Bulunanları temizleyin.

Facebook hesabınıza kayıtlı mail adresi ile başka yerlere aynı şifreyle kayıt oldunuz mu hiç? Aşağıdan e-postanızı kontrol edin.

Tüm hesaplarınızın parolalarını her biri birbirine benzer olmayacak ve farklı farklı olacak şekilde değiştirin. Hesaplarınızda 2FA aktif hale getirin ve diğer oturumları kapatın. Tarayıcı eklentileri kullanıyorsanız güvensiz olanları kaldırın.

Yeni konular

Geri
Yukarı