Facebook hesap çalınması

Excly

Picopat
Merhabalar. Dün Facebook hesabıma birinin giriş yaptığını gördüm. Pazar günü giriş yapmış, yabancı arkadaş önerileri gelmeye başladı. Amerika'dan biri, büyük ihtimal girerken VPN kullanmış. Hesap benim için önemli değil. Yenisini de açarım. Şifresini değiştirmemiş, sadece takılmış hesapta. Ben girer girmez hesabın tümden silinme işlemini başlattım. Keylogger vs. olabilir mi dedim, kontrol ettim, yok. Çünkü annem, babam ve tanıdıklarım bu bilgisayardan bankacılık işlerini yapıyor. Sizce bir sorun teşkil eder mi?

unknown.png

Artık tarama yapmak veya format atmak pek bir işe yaramayabilir Facebook hesabınıza bilgisayarınıza atılan bir keylogger sayesinde girildiye eğer Facebook hesabınızdan fazlası alınmıştır diye düşünüyorum ama tabii hiç bilgisayarınıza bağlanmadan da hacklemiş olabilirler hesaplarınız arasında çok fazla aynı şifre kullanmamaya dikkat gösterin ve hesap şifrelerinizi kimseyle paylaşmayın günümüzde birçok kişinin Instagram hesabının Facebook hesabının şifresiyle maili aynı biri çalındımı diğerine erişim basitleşiyor mutlaka çift faktörü etkinleştirin diğer hesaplarınızdaki etkinlikleri kontrol edin.

Artık tarama yapmak veya format atmak pek bir işe yaramayabilir Facebook hesabınıza bilgisayarınıza atılan bir keylogger sayesinde girildiye eğer Facebook hesabınızdan fazlası alınmıştır diye düşünüyorum ama tabii hiç bilgisayarınıza bağlanmadan da hacklemiş olabilirler hesaplarınız arasında çok fazla aynı şifre kullanmamaya dikkat gösterin ve hesap şifrelerinizi kimseyle paylaşmayın günümüzde birçok kişinin Instagram hesabının Facebook hesabının şifresiyle maili aynı biri çalındımı diğerine erişim basitleşiyor mutlaka çift faktörü etkinleştirin diğer hesaplarınızdaki etkinlikleri kontrol edin.

Diğer hesaplarımda bir şey yok sadece Facebook.

Yeni konular

Geri
Yukarı