Facebook'ta gönderilen mesajdan kişi bulunabilir mi?

selamkew

Femtopat
Facebook'ta bir sahte hesabım vardı. Ona biri yazdı. Kendimi önce büyük biri olarak tanıttım. Sonra sohbet ilerleyince bende onu denemek için "Aslında 17 yaşında bir kızım." dedim. O da geri adım atmadı. Bayağı şaşırdım. Bana cinsellik ile şeyler yazdı. "Görmek istiyorsun herhalde, azgınlık başına vurmuş belli ki." gibi şeyler yazdı. En çok şaşırdığım şey ise utanmadan "Bana fotoğrafını atsana, seni beğenirsem sen 18 yaşında olunca sevgili oluruz." dedi. İnanılır gibi değil cidden. Ben de sinirlendim ve "Reşit olmayan birine nasıl böyle çirkin şeyler söyler ve teklif edersiniz? Taciz etmeye utanmıyor musunuz?" dedim. Sonra bana sen gerçek değilsin dedi ve seni savcılığa şikayet edeceğim dedi. Bir de yaptığı çirkin şeyleri yapmamış gibi şikayet edeceğini söylüyor. Ben de şikayet edeceğini söyleyince bana yazdığı o mesajları fotoğrafladım ve kişiyi engelledim. Facebook hesabının adını ve her şeyini değiştirdim ve hesabı kapattım. Hesabın bağlı olduğu Gmail hesabını bile kapattım. Modemi resetledim.
Şimdi asıl soracağım şu ki, o kişi beni bulabilir mi? Eğer dava olursa ben de fotoğrafladığım mesajları vermeyi düşünüyorum. Verirsem ben haklı çıkar mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Facebook'ta bir sahte hesabım vardı. Ona biri yazdı. Kendimi önce büyük biri olarak tanıttım. Sonra sohbet ilerleyince bende onu denemek için "Aslında 17 yaşında bir kızım." dedim. O da geri adım atmadı. Bayağı şaşırdım. Bana cinsellik ile şeyler yazdı. "Görmek istiyorsun herhalde, azgınlık başına vurmuş belli ki." gibi şeyler yazdı. En çok şaşırdığım şey ise utanmadan "Bana fotoğrafını atsana, seni beğenirsem sen 18 yaşında olunca sevgili oluruz." dedi. İnanılır gibi değil cidden. Ben de sinirlendim ve "Reşit olmayan birine nasıl böyle çirkin şeyler söyler ve teklif edersiniz? Taciz etmeye utanmıyor musunuz?" dedim. Sonra bana sen gerçek değilsin dedi ve seni savcılığa şikayet edeceğim dedi. Bir de yaptığı çirkin şeyleri yapmamış gibi şikayet edeceğini söylüyor. Ben de şikayet edeceğini söyleyince bana yazdığı o mesajları fotoğrafladım ve kişiyi engelledim. Facebook hesabının adını ve her şeyini değiştirdim ve hesabı kapattım. Hesabın bağlı olduğu Gmail hesabını bile kapattım. Modemi resetledim.
Şimdi asıl soracağım şu ki, o kişi beni bulabilir mi? Eğer dava olursa ben de fotoğrafladığım mesajları vermeyi düşünüyorum. Verirsem ben haklı çıkar mıyım?
Bulsa bile kendisi suçlu.

Bir de sanki ondan para istemişim gibi bana sahte hesap açıp milletten para istemekten şikayet edeceğini söyledi :D Cidden çok komik. Halbu ki sohbette para kelimesi bile geçmedi.

Facebook'ta bir sahte hesabım vardı. Ona biri yazdı. Kendimi önce büyük biri olarak tanıttım. Sonra sohbet ilerleyince bende onu denemek için "Aslında 17 yaşında bir kızım." Dedim. O da geri adım atmadı. Bayağı şaşırdım. Bana cinsellik ile şeyler yazdı. "Görmek istiyorsun herhalde, azgınlık başına vurmuş belli ki." Gibi şeyler yazdı. En çok şaşırdığım şey ise utanmadan "Bana fotoğrafını atsana, seni beğenirsem sen 18 yaşında olunca sevgili oluruz." Dedi. İnanılır gibi değil cidden. Ben de sinirlendim ve "Reşit olmayan birine nasıl böyle çirkin şeyler söyler ve teklif edersiniz? Taciz etmeye utanmıyor musunuz?" Dedim. Sonra bana sen gerçek değilsin dedi ve seni savcılığa şikayet edeceğim dedi. Bir de yaptığı çirkin şeyleri yapmamış gibi şikayet edeceğini söylüyor. Ben de şikayet edeceğini söyleyince bana yazdığı o mesajları fotoğrafladım ve kişiyi engelledim. Facebook hesabının adını ve her şeyini değiştirdim ve hesabı kapattım. Hesabın bağlı olduğu Gmail hesabını bile kapattım. Modemi resetledim.

İmkanı yok böyle birisinin savcılığa gitmesinin. Merak etmeyin hiçbir şey olmaz olursa da karşı tarafa olur zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı