Facebook'ta toplu arkadaş silme

Öyle bir şey yaparsan direktmen fotoğraf sorgusuna girersin ve kendi fotoğrafını kullansan dahi hesabın kapatılabilir, bir dakika içerisinde dahi 2 - 3 istek gönderimi veya 2 - 3 kişi çıkarmak Unusual Activity olarak değerlendiriliyorken sen bir iki dakika içinde 100'lü 200'lü çıkarma yaparsan direktmen hesabın askıya alınır. Massive Unusual Activity yapıyorsun çünkü.

Öyle bir şey yaparsan direktmen fotoğraf sorgusuna girersin ve kendi fotoğrafını kullansan dahi hesabın kapatılabilir, bir dakika içerisinde dahi 2 - 3 istek gönderimi veya 2 - 3 kişi çıkarmak unusual activity olarak değerlendiriliyorken sen bir iki dakika içinde 100'lü 200'lü çıkarma yaparsan direktmen hesabın askıya alınır. Massive unusual activity yapıyorsun çünkü.

Bundan 4-5 yıl önce yapabiliyordum. Ama elimde kodlar olmadığı için şuan yapamıyorum.

Bundan 5 sene önce Facebook bir polis devleti gibi yönetilmiyordu dostum, herkeste 10'ar tane sahte hesap vardı, şimdi neredeyse her şey değişti. Bilhassa özellik kısıtlamaları konusunda artık çok sert cezalar veriliyor ve bunu bir de otomasyon kullanarak çoklu aktivite yaptığını varsaydığında hesabının askıya alınması kaçınılmazdır diyebilirim, ben senin için diyorum, her şeyi Spam olarak değerlendirmeye başladılar bu yüzden orada gezinirken her konuda Slow Increasing ilkesi ile hareket etmek çok önemli.

Yanlış yönlendirme gibi olmasın @Arda Dayıoğlu hocamın dedikleri doğruluğundan şüphem yok.
Ben de yanlış hatırlamıyorsam son 1 sene içinde belki daha yakın zamanda bu silme işlemini gerçekleştirdim, tonla insanı toplu çıkardım; bahsedilen gibi bir durumla karşılaşmadım.

Ben güncel Facebook'ta bu şekilde bir otomasyonla yapılacak kısa sürede oluşturulan kullanıcı çoklu hareket dökümü üretiminin (bu art arda ekleme olur, çıkarma olur) Facebook mekanizmaları tarafınca Massive Unusual Activity olarak algılanıp ilgili kullanıcının özellik kısıtlaması alabileceğini veya hesabının askıya alınabileceğini ifade ettim şahsi ve akranlarımın aktardığı tecrübe ile sabit, bunun aksi tecrübelerin varlığını inkar etmiyorum tabii ki, henüz Facebook'un kullanıcı ceza yönetmeliği ile ilgili davranışlarını tam olarak çözememiş olabiliriz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı