Çözüldü FaceTime giriş yapmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Moneymoon

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
RAM
8+1 GB DDR3
SSD veya HDD modeli
Crucial BX500
Ekran kartı
Nvidia GT 320m
Anakart
Apple MacBook7,1
Bilgisayarın Apple servislerine bağlanmasında bir sıkıntı yok (App Store, iCloud, Apple Music, Apple Arcade vs) ancak FaceTime ve Mesajlar'a bağlanmak istediğimde AppleID ve parola doğru olsa bile ulaşılabilir adres olmadığı uyarısını veriyor (deneme amaçlı yanlış şifre denedim, şifre hatalı diyor), nasıl bir çözüm yolu izleyebilirim (bilgisayar 2010 MacBook7, 1 ve Catalina Patcher kullanılarak yükseltildi. Resmi sürümü High Sierra ve Mojave'de böyle bir sorun yaşamıyordum).

1685364259741.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Biçimlendirirlen APFS Şifreli biçimlendirmiyorsun dimi?
Hayır, normal APFS kullanıyorum. HFS’yi denemedim ama (denenebilir güzel fikir😁).

FaceTime için çözümünü yapıyorum; öncelikle cihazı desteklediği bir sürüme düşürmelisiniz, sonrasında bu surumdeyken hem SMC hem NVRAM’ı resetlemelisiniz, sonrasında Catalina/Mojave (sonraki sürümler DosDude1’in değil OCLP’yle ve ben o şekilde kurulum yapamadığımdan bilmiyorum) kurulumunu HFS+ dosya sistemini kullanarak gerçekleştirmelisiniz ve artık giriş yapabilir olmuş olmalısınız (Catalina’daki Apple Music sorununu çözmüyor ama iki OS’teki FaceTime ve Mesajlar’a bu şekilde girebiliyorsunuz).
OCLP kullanıyorsun sanırım. Yeni bir sürüm çıktı onunda dener misin öncelikle ?
OCLP kullanmıyorum DosDude1'in Catalina Patcher'ini kullandım (hatta OLCP'la Big Sur ve Monterey kurulumu denedim ancak her seferinde hata aldım ve OLCP'nin üzerine kext ekleyip çıkarsamda yine çözemeyip pes ettim).

O modelde face time sorunları bildirilmiş. OCLP ile denerken nasıl hatalar aldın ?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

O modelde face time sorunları bildirilmiş. OCLP ile denerken nasıl hatalar aldın ?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Su şekilde:
D73592C0-5AB0-4D9C-B3E6-670F461E3292.jpeg

Montery ve tam olarak dikkalice video'daki şekilde deniyorsun değil mi ?
Gerekirse 3-4 kez Reset NVRAM Yapıp dener misin ?
Biraz vakit alacaktır dönüş yapmam (önce diğer Mac'ten bu Mac'e atmam gerekiyor Monterey DMG'sini) ama deneyip dönüş sağlayacağım.

@claus Hocam Monterey kurulumu bitti ve onyukleme kısmına geldiğimde bu şekilde bir bootloop’a giriyor cihaz, bununla işte ilk defa karşılaşıyorum (tam sayarak 10 defa NVRAM resetledim hep aldığım hatayı alınca yine).
IMG_0550.jpeg

Fotoğrafı çekip atıncaya kadar 58’den 132’ye çıktı deneme hata alma sayısı.

Son düzenleme:
Tamamdır ilk kurulum bitiyor ve ikinci aşamada bu durum oluyor değil mi ?
Hocam kurulum tamamlandı, hatta kurulumun diskten devam eden kısmında kurulum devam ederken videodaki gibi oluyor ve tamamlanıyor. Kurulum bitip masaüstüne gelme kısmında takılıyoruz, asama isimlerini bilmiyorum ama video attığım aşama bitti ve tamamlandı.

Yeni konular

Geri
Yukarı