Factorio incelemesi

Mkuzi

Decapat
Arkadaşlar, ben çok sevdim oyunun yapısını. Bir kere bağımsız oyun olduğu belli. Grafikleri kötü gibi gözükse de benim çok hoşuma gitti. Sürekli geliştirmeler yapmak çok güzel bir şey. İlk başlarda kömürle iş görürken sonradan elektriğe geçiyoruz. Tek gördüğüm sıkıntı haritada keşke biraz hazinemsi şeyler olsa hani en azından biraz daha kendini diğerlerinden ayıran şeyler. Bir de araştırma yapmak bayağı zor. Ama ben oyunu sevdim. Gerçekten sevdim. Steam'de bu tarz gelişmeli upgrade etmeli oyun ararken rastladım. Bayağı hoşuma gitti açıkçası. Oynayan başka biri varsa ondan da tavsiye alabilirsiniz.

Factorio sevdiysen bu oyuna bayılacağını düşünüyorum :D Çok uzun yazdım mesajı, şimdi buraya yazmaya üşendim. Önceki yazdığım mesajın bağlantısını bırakayım :D

SatisFactory

Bende yeni sistem toplayınca oyunlardan soğumuştum bir süre ama bu oyun bağlamıştı beni.

SatisFactory denemeni tavsiye ederim. 200 saat civarı oynadım. Oyun hoşuna gitti mi rüyalarına girecek kadar kendisine bağlıyor seni :D

Oyunun temel mantığı bu ;
Yeni keşfedilmiş bir gezegene FICSIT isimli şirket tarafından bir çalışan olarak gönderiliyorsun. Şirket sana bu gezegene inen üçüncü kişi olduğunu söylüyor ama haritayı keşfettikçe gerçeği öğreniyorsun. Amacın gezegende bulunan bütün kaynakları sömürmek. FICSIT şirketi senden bu gezegendeki kaynakları kullanarak bazı ürünler yapmanı istiyor. Şirketin istediği bu ürünleri uzayda yörüngede durmakta olan FICSIT şirketi ana gemisine uzay asansörü aracılığı ile gönderiyorsun. Şirketin istediği her siparişi tamamlayıp yolladığında şirket sana yeni teknolojiler ve ekipmanlar sağlıyor. Sende bu yeni teknolojileri ve ekipmanları kullanarak daha büyük ve karmaşık fabrikalar kurup yeni kaynaklar keşfederek daha fazla sömürüyorsun.

Oyuna ait bazı fragman videoları;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Kendi fabrikama ait birkaç resim;

Eki Görüntüle 719482Eki Görüntüle 719483Eki Görüntüle 719484Eki Görüntüle 719485Eki Görüntüle 719481Eki Görüntüle 719486Eki Görüntüle 719489Eki Görüntüle 719490Eki Görüntüle 719488

Geri
Yukarı