Factorio nasıl düzenli oynanır?

AIroe

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen RX 580 - 8 gb
MSI Z390 A PRO
İntel i7 9. Nesil
16 GB Ram
1.5 TB HDD
500 GB SSD
Meslek
Öğrenci
YouTube'da gördüğüm videolarda belirli bir düzende ilerleyen yollar falan yapıyorlar. Aşağıdaki görsel ise benim yaklaşık 5-6 saattir oynadığım save, nerede hata yapıyorum bilmiyorum. World edit veya modlarla mı alakalı bilmiyorum ama nasıl düzenli yollar çekilebileceğini bilmiyorum.

1683325475085.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Shapez diye bir oyun oynuyorum, Factorio'dan ilham alınarak geliştirilmiş. Onu oynamanı tavsiye ederim. Çok daha temiz bir arayüzü olduğu için bu tarz şeyleri daha kolay öğrenirsin.

Bu tarz oyunlarda planlama çok önemli. Planlama yapabilmek için ileride nelerin açılacağını,nelerin inşa edileceğini bilmek gerekiyor. Kısaca oyunun içeriğine hakim olmayan birisinin düzgün ve ileriye dönük planlama yapması çok zor. Sonuçta oyunun başındayken ileride neler inşa edeceğini bilmiyordun. Bilmediğin bir şeyin planlamasını yapamazsın. İnternetten filan kopya çekmen lazım sürekli. Bu da oyunun keşif hissini tamamen öldüreceği için tavsiye ettiğim bir yol değil. İlk seferinde mükemmele ulaşmakla uğraşma. Oyunun içeriğini çözmeye ve mantığını tamamen kavramaya odaklan. Tüm işleyişi öğrendikten sonra planlama yapmak çocuk oyuncağı zaten. Biraz yaratıcılık ve biraz da çabayla gayet düzenli ve verimli bir tesis inşa edebilirsin.

Bu dandik oyun yerine, fiyatını şaha kaldırmamış, hatta çıktığı zamanki fiyatından daha da ucuza satan Satisfactory'yi oynamanı tavsiye ederim. Geliştiricileri de çok samimi, oynayıcıların fikirlerine önem veriyorlar.

Oyun dünyası sınırsız zaten. Alandan yana sıkıntınız olmadığı için geniş geniş yerleşin. Fazladan belt koyun ama geniş geniş yayılın. Maden yatakları üzerine sadece maden çıkarma aletlerini koyun bant ile boş alana çekin.
Kısaca geleceği düşünerek geniş geniş hareket edin. Mesela fırınların elektrikli olanı çıkıyordu sanırım daha geniş. O yüzden mesela fırın ile ana belt arasına fazladan 1-2 belt koyarsanız gelecekte daha geniş fırın koyarken fazla koyduğunuz belti kaldırıp geniş fırını koyarsınız.

Bu dandik oyun yerine, fiyatını şaha kaldırmamış, hatta çıktığı zamanki fiyatından daha da ucuza satan Satisfactory'yi oynamanı tavsiye ederim. Geliştiricileri de çok samimi, oynayıcıların fikirlerine önem veriyorlar.
onuda oynamaya yeni başladım hocam sağolun tavsiyeniz için

Satısfactory iyidir güzeldir fakat içerik bakımında factorio ya kıyasla boş bir oyun. İki grafik görüyorsun diye oyun iyi olmuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı