Fahrettin Koca "Artık açık havada maske kullanmak zorunda değilsiniz"

emircanunlts

Megapat
Süper Moderatör
Makaleler
3
📌"Beklediğiniz haberi vereceğim."

📌"Artık açık havada maske kullanmak zorunda değiliz."

📌"HES kodu uygulaması kaldırıldı."

📌 "Kapalı alanlarda havalandırma yeterliyse maske takmak zorunlu değil."

📌"Okullarda 2 vaka çıkması halinde sınıfın kapatılması şartı artık yok. Yalnızca pozitif çıkan öğrenciler
izole edilecek."

📌"Ölen vatandaşların %8'i ek olarak 2 veya daha fazla hastalığa sahip."

📌"Tanısı olmayan ölen vatandaşların yaş oranı 63, tanısı olan ölen vatandaşların yaş oranı 77"

📌"Turkovac aşımıza sahip çıkalım."

📌Sağlık Bakanı Koca: "Maskeleri hayatımızdan çıkarmıyoruz, gerektiğinde takmak üzere yanımızda taşıyoruz. Büyüklerimiz ve kronik hastalığı olanlarla beraberken vazgeçilmez olmalı."

📌"Okullarda iki Covid-19 vakası çıkması halinde 'sınıfların kapatılması' şeklindeki uygulamaya artık gerek görülmemektedir"

📌"Salgın etkisini yitirdi, gözle görülür gerçek budur. Salgın kelimesine eskisi kadar vurgu yapmaya gerek yoktur. Salgını günlük hayatın ana kriteri olmaktan çıkarmalıyız."

📌"7. günden sonra semptom yoksa, karantina bitiyor. "

📌"Kararlar isterseniz bugün geçerli olabilir fakat İçişleri Bakanlığı tarafından genelge yayınlanacak."

📌"12.00'dan sonra müzik yasağının kararını biz vermedik, onun da kalkacağının kanaatindeyim."

📌"Okullar, hastaneler gibi mesafenin korunamadığı yerlerde maske zorunlu. Onun dışında serbest."

📌"Hekimlerimiz, hakimler gibi korunacak."

📌"Uçak, otobüs, tiyatro, sinema, sağlık kuruluşları ve sınıflarda maske kullanımına devam edilecek."

Güncellemeler geldikçe ekleyeceğim.

Son düzenleme:
Açık ve kapalı alanlarda maske zorunluluğu kalktı dendi. Kapsıyordur yüksek ihtimal.
Yarın soracağım hocalara. Umarım kapsıyordur, 8 saat maske takmaktan bıktım usandım.

Vakalarda herhangi bir değişiklik yokken neden bu serbestlik merak ettim doğrusu?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı