Çözüldü FAILED (status read failed (Too many links)) hatası yüzünden TWRP yüklenmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
15
Cihazımı zaten açtığım konulardan biliyorsunuzdur. Ama yine de yazayım. Note 8 Pro kullanmaktayım.

@364809 hocam sağ olsun bana bir şeyler öğretti, onları uyguladım. Uğraştık beraber ama olmadı :(

Doğru dosyaları indirdim.
Flash işlemini yapıyor ancak fastboot boot dosyadı.img (twrp.img yazıyorum.) komutu girdiğimde konu başlığındaki hatayı alıyorum ve MIUI yeniden normal şekilde açılıyor.

ADB sürücüleri doğru yüklendi.
Dosyaların doğruluğuna eminim.

Lütfen yardımcı olun. Bir çözüme ihtiyacım var.
Araştırıyorum ama ben de net bir şey anlamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bugün bir daha kafa patlattık ve sorun çözüldü. Global ROM'u fastboot ile tekrardan kurmamıza rağmen sorun çözülmemişti. Biz de Recovery flashlamak için şu dosyayı kullandık.

Buradan Begonia Recovery Project (BRP) indiriyorsunuz. İndirdiğiniz paketi (Biz "BRP3.5.2v3.1-fastboot.zip" kullandık, bu tarihte en güncel sürümdü.) sıkıştırılmış arşivinden çıkarın. "1.FlashBRPMiuiA11Unified.bat" isimli dosyayı çalıştırın. Bu dosya sizin için BRP'yi kuracak ve BRP'yi açacak. Açıldıktan sonra "Mount" seçeneğine basarsanız telefonun hafızasına bilgisayardan erişebilirsiniz. Bundan sonra istediğiniz custom recovery dosyasını flashlayabilirsiniz.
[email protected] adresine Anydesk numaranızı atar mısınız? Bu tarz sorunlarda denemek süreci çok hızlandırıyor. Sorun çözülünce çözümü burada paylaşacağım.
AnyDesk kodu gönderilmiştir. @Plyra
Bu genelde aradaki bağlantıda bir problem olduğunda ortaya çıkan bir hata. Komutları Powershell ile yazıyorsanız CMD deneyin. Başka bir USB portunu (mümkünse USB 2.0) deneyin.

Şuradan ADB* ve fastboot paketlerini güncelleyin.

Bu arada

demişsiniz, bu ne demek? TWRP'ı flashladıysanız zaten harici bir imajı açmanıza (boot etmenize) gerek yok. fastboot flash recovery twrp.img yani flashlama işleminde hata almıyorsanız bundan sonra fastboot boot recovery yazarsanız direkt TWRP açılacaktır, ondan sonra istediğiniz şeyi kurabilirsiniz.
Hocam fastboot boot recovery işe yaramadı.

Bu komut çözecek diyordum ama işe yaramadı.

Son düzenleme:
USB kablonuzu kontrol edin. Eğer CMD'yi adb klasöründe açmadıysanız orada açarak deneyin. Ayrıca AVB kapatıldı mı?
AVP kapatılımı için: Stock ROM'u indirmeli ve sonra ROM'dan vbmeta.img'yi çıkartıp fastboot --disable-verity --disable-verification flash vbmeta vbmeta.img
kodu ile flashlamalısınız.

Son düzenleme:
USB kablonuzu kontrol edin. Eğer CMD'yi ADB klasöründe açmadıysanız orada açarak deneyin. Ayrıca avb kapatıldı mı?
Avp kapatılımı için: Stock ROM'u indirmeli ve sonra ROM'dan vbmeta. İmg'yi çıkartıp fastboot --disable-verity --disable-verification flash vbmeta vbmeta.img
Kodu ile flashlamalısınız.

Bunu yaptık hocam maalesef yine olmuyor.
XDA da bu sorunu stok ROM'u yeniden flash yaparak çözmüşler ama hocam denedimi bilmiyorum, Discord üzerinden yazmıştım.

Bunu yaptık hocam maalesef yine olmuyor.
XDA da bu sorunu stok ROM'u yeniden flash yaparak çözmüşler ama hocam denedimi bilmiyorum, Discord üzerinden yazmıştım.
İlginç bir durum. Başka işletim sistemi ile denenme ihtimali varsa denenebilir. W10'un adb konusunda gıcıklık yaptığı oluyor. Powershell'le mi yoksa CMD'yle mi yaptınız hocam?

İlginç bir durum. Başka işletim sistemi ile denenme ihtimali varsa denenebilir. Windows 10'un ADB konusunda gıcıklık yaptığı oluyor. PowerShell'le mi yoksa CMD'yle mi yaptınız hocam?

Her ikisini de denedik hocam.
Hocam telefonu birçok kez brick etmiş, ilk aldığında bl kilidi açıkmış ve şu an EU ROM'u var cihazda.
En son hard brick edip tanıdığına yollamış. Acaba gloabal cihaza EU ROM'u falan attılarda ondan mı böyle sorun oluşuyor diye düşünüyorum. Cihazın hangi ROM ile satıldığını bilmiyorum o yüzden bu konuda net değilim.
Bahsettiğim konuda bu.

Geri
Yukarı