Fakir adamın sevmeye hakkı var mıdır?

Bu sorular genelde burada olmuyor ama.
Kesinlikle vardır tartışılmaz. Her insanın sevmeye hakkı vardır.
Fakir olunca insanlıktan çıkmıyoruz ya.

Son düzenleyen: Moderatör:
Her insanın sevmeye ve sevilmeye ihtiyacı vardır, bu tartışmaya kapalıdır. Ancak hayat toz pembe değil, hayat pembe dizilerden de ibaret değil. Günümüzde erkekseniz sevgili yapmanız size büyük masraflar olarak dönüyor.

Birkaç gün parkta, sahilde takıldın. Bir süre sonra sıkılıp cafe isteyecek, restoran isteyecek.
Yaz gelecek tatile gidelim diyecek, kış gelecek bir haftalığına kaçalım diyecek.
Doğum günü gelecek, masraf. Yıl dönümü gelecek, masraf. Bilmem ne saçma günü gelecek, masraf. Masraf da masraf yani.

Fakir demeyelim de, kendine zor yeten bir insanın bir de böyle şeyleri karşılaması çok zor ve acımasızca. Bu yüzden herkesin karşısına iyi bir insan, gerçek sevgiden anlayan bir insan çıkar umarım. Erkekler olarak da kimse kendini sömürülmeye açık ilan etmesin. Kız arkadaşınızla masrafları paylaşın, ben şahsen öyle yapıyorum. Bir gün ben öderim, öteki gün o cüzdanını cebine koy, bendensin der. Bu erkeklikten bir şey götürmez, aksine değerinizi gösterir, rahat olun.

Son düzenleme:
Emperyalist düzenin hakim olduğu bir Dünya'da yaşıyoruz. Insanlar birbirini seçerken maddi durumuna bakıyor ve üstünlüğünü başkalarının maddi durumlarına göre belirliyorlar. Maddi durumunuz ne kadar iyiyse o kadar hak ve imkan sahibisiniz. Etik olmasa bile bu Dünya'da fakirin hiçbir şeye hakkı yoktur. Fakir sadece ezilir. Fakirler zenginlerin kölesidir. Fakirler ve alt tabakadakiler en üstün rahatlığı için onların altında ezilirler. Bu bir doğa kuralıdır. Her canlı için geçerlidir. Sadece insan olarak bakmamak gerekir. En kolay örnek besin zincirinin en üstündeki bizler için birçok hayvanı zorla çoğaltarak ve keserek besin ihtiyacımızı sağlıyoruz.

Orta son döneminde ilk aşkıma rastlamıştım ilişkimiz 7 yıl sürdü, üniversiteye gittim peşimden geldi, beraber yaşamaya başlamıştık. Tabi o zamanlar öğrencisin etin ne budun ne yani, iki yıl beraber yaşadıktan sonra, para olmadığından ve bazı başka sebeplerden ayrılmak zorunda kaldık. 3 yıl sonra tekrar bir aradayız, artık para da var önümüzde bir engel yok. Bahara doğru düğün planları yapıyoruz nasipse...

Yeni konular

Geri
Yukarı