Fakirlik testi

• Şehirler arası yolculukta otobüste yapılan ikramı beklemek. (Eğer ikram gelecek diye uyumamak için direniyorsa yüksek fakir. Uyuduğu halde uyanmaya çalışıyorsa fataly seviyesi Allah yardımcısı olsun.)
  • Buz dolabında yarım limon.
  • Çorbacıya gittiğinizde yanında bir ekmek yiyorsa.
  • Marka kıyafetlerin sahtelerini giyiyorsa.
  • Kışlık sadece tek montu ve botu varsa.
  • Halı, kilim, yolluk, paspas kenarına, halıfleks kenarına overlok yapılır. Anonsu duyuyorsanız. (Zengin adamın mahallesinde overlokcu olmaz.)
Bunlar fakirlik tanı kriteri. En az biri varsa fakirlik şüphesi uyandırmalı.
Hocam bunlar var. Ben sanırım ulti-fakirim :D

Şehirler arası yolculukta otobüste yapılan ikramı beklemek.

Arkadaşlar ile gittiğimiz için ikramları kesinlikle bekleriz. Kendimiz yeriz kendimiz getiririz.

Halı, kilim, yolluk, paspas kenarına, halıfleks kenarına overlok yapılır. Anonsu duyuyorsanız. (Zengin adamın mahallesinde overlokcu olmaz.

Bizim mahalleye zorla geliyor.

• Şehirler arası yolculukta otobüste yapılan ikramı beklemek. (Eğer ikram gelecek diye uyumamak için direniyorsa yüksek fakir. Uyuduğu halde uyanmaya çalışıyorsa fataly seviyesi Allah yardımcısı olsun.)
  • Buz dolabında yarım limon.
  • Bitmesin diye sigarayı idareli kullanmak.
  • Kazandığı paranın tamamına yakınını biriktiriyorsa.
  • Çorbacıya gittiğinizde yanında bir ekmek yiyorsa.
  • Pizza yiyelim diyen arkadaşı pideye ısrar etmek.
  • Arabayla çekilmiş fotoğrafları sosyal medyada paylaşıyorsa.
  • Marka kıyafetlerin sahtelerini giyiyorsa.
  • Sayısal Loto oynuyorsa.
  • Bim'de kapmanyalı ürün kovalıyorsa.
  • Kışlık sadece tek montu ve botu varsa.
  • Dürümcüde ekmek arası yerken soğan ketçap mayonez turşu olsun mu diye sorulduğunda her şey olsun diyorsa.
  • Sürekli dolar ve euro muhabbeti yapıyorsa.
  • Halı, kilim, yolluk, paspas kenarına, halıfleks kenarına overlok yapılır. Anonsu duyuyorsanız. (Zengin adamın mahallesinde overlokcu olmaz.)
  • Sürekli arabasına 10 liralık gaz alması.
Bunlar fakirlik tanı kriteri. En az biri varsa fakirlik şüphesi uyandırmalı.
1) Deli gibi beklerim, baktım daha çok var ikram getirmeye hiç niyeti yok muavinin o zaman uyurum fakat onun dışında beklerim, bedava sonuçta.

2) Var şuan baktım.

3) Sigara kullanmıyorum fakat küçükken çikolatam hemen bitmesin diye ağzımda emerek ballandıra ballandıra yediğim çok olurdu bu sayılır mı bilmem.

4) Savurganımdır fakat biriktirmem şartsa benden tutumlusunu bulamazsınız.

5) Yerim.

6) Pide mi pizza mı derseniz pideyi seçmem maalesef, o yüzden ısrar etmem ama tam tersi olsa ederdim.

7) Sosyal medya kullanmıyorum genel olarak, hesaplarım var sadece kendim fotoğraf falan atmıyorum.

8) Hiç sevmem öyle şeyleri, orijinal candır.

9) Oynamıyorum.

10) Kovalamam fakat ucuz bir şey arıyorsam ve Bim gibi yerlerde satılma ihtimali varsa bir küçük göz gezdiririm ürün kataloğuna internetten.

11) 3 Montum 3 de botum var, hepside seneden seneye alınmış ve temiz kullanıldığı için hala kullanılabilir ürünler. Her kış bir tane alırım maksat çeşit olsun.

12) Acı hariç hepsini kattırırım, bedava sonuçta malzeme :d.

13) Yapıyorum, yapmak zorundayım. İşimin bir kısmı bu :). Ve bence aksine dolar euro muhabbeti yapan adam fakir olmaz, enflasyon asgari ücret falan diyen fakir olabilir.

14) Duymuyorum valla ilk sene geldiğimde bi eskici geçerdi bi kaç defa o kadar.

15) Araba benzinli, 10 liraya benzin veriyorlar mı bilmiyorum :D.

Valla genel bir yorumlama yaptığımda fakir olmadığımı farkettim ama bir tık cimrilik ve beleşçilik var gibi... Bilemiyorum Altan.

Şükür etmek önemlidir. Ama bu olduğun yerde kalcağın anlamına gelmez.
Dolabı açtım. Herşeyi özetliyor zaten.
Sadece süt ve yarım limon 🤣
Ee zenginsin? Kenya gibi yerlerde limonu bırak terlik dahi yok 😡👎

Geri
Yukarı