Çözüldü Fallout 3 açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Alonly

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Windows 10 kullanıyorum. Sistemim:
Ryzen 7 5700X.
NVIDIA RTX 2080.
16 GB RAM.
Oyunu Epic ve Steam ile açmayı denedim ama açılmadı. Nasıl çözebilirim bu sorunu? Denediğim çözümler:
Ekran kartını güncelledim.
İşletim sistemini güncelledim.
Hem oyunu hem de Launcher'ları yönetici olarak çalıştırdım.
Oyunu uyumluluk sekmesinde çalıştırmayı denedim.
İni dosyasını değiştirdim.
Game for Windows Live kurmayı denedim ama install failed verdi. Klasörde bir tane download varmış onu yükledim olmadı.

Bu hatanın görseli.

Dosya Ekleri

• IMG_20230618_201011.jpg
    IMG_20230618_201011.jpg
    490,6 KB · Görüntüleme: 99
Çözüm
Sorun yeni işletim sistemlerinde çalışmıyor olmasıymış.

Sorunlu olduğu doğru fakat direkt çalışmamasının bununla bir alakası yok. Bende açılıyor mesela.

@Alonly

İsterseniz aşağıdaki yamayı kurup deneyebilirsiniz. Birçok kişi sorunun bu şekilde çözüldüğünü belirtmiş.

Fallout 3 için game for windows live yüklü olmasına artık gerek yokmuş diye okudum bir konuda. Sorun yeni işletim sistemlerinde çalışmıyor olmasıymış.

Sorun yeni işletim sistemlerinde çalışmıyor olmasıymış.

Sorunlu olduğu doğru fakat direkt çalışmamasının bununla bir alakası yok. Bende açılıyor mesela.

@Alonly

İsterseniz aşağıdaki yamayı kurup deneyebilirsiniz. Birçok kişi sorunun bu şekilde çözüldüğünü belirtmiş.

Son düzenleme:
Çözüm

@Alonly

Bu önerin sayesinde sorunu çözdük. Teşekkür ederim!

Rica ederim. Bir ara başka bir üyenin konusunda bayağı bir uğraşmıştık fakat sorun çözülmemişti. Bu çözüme ise daha yeni denk geldim.

İşe yaradığına sevindim. İyi oyunlar.

Eğer çökme sorunları yaşayacak olursanız şuna da bir göz atın derim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı