Fallout 4 Geliyor: Neler Olmalı, Neler Olmamalı?

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
fallout-4.jpg

Fallout 4'ü bekliyoruz, benim gibi serinin ilk oyunundan bu yana severek oynadıysanız muhtemelen siz de heyecanla Half Life 3'ten çok Fallout 4'ü bekliyorsunuz.

Bethesda'nın ilk Fallout 3'teki hataları malum, sonra New Vegas ile başardıkları da ortada. Peki siz ne düşünüyorsunuz: Fallout 4'te neler olmalı, neler olmamalı?

fallout-4-pipboy.jpg

Muhtemelen o aşamaları çoktan geçmişlerdir fakat, benim Fallout 3 New Vegas ile ilgili temel problemim, senaryonun başlangıçta oyuncuyu içine çekmiyor olması olmuştu. Biraz daha güzel bir başlangıç tasarlanabilir diye düşünüyorum oyuna. Sonuçta konsepte alışkın olmayan insanlar da oynamak isteyecektir. Başlangıç bölümünde sizi bir süre esir alan, tecrübeli oyuncular için sıkıcı olmayacak kadar kısa, tecrübesiz oyuncular için ise "Ee şimdi ne oldu yani ?" dedirtmeyecek kadar uzun bir bölüm tasarlanabilir. Tutorial'dan bahsetmiyorum bu arada. Başlangıç görevlerine initiation tadında bir bölüme kimse hayır demez diye düşünüyorum sonuç olarak.

Yeni Fallout, günümüz modern oyun yapısını alıp, F1 ve F2'deki esprili havayla yapılmalı. Obisidian Entertainment, F: New Vegas'ta bunu gösterdi. Ayrıca yan görevlerin artırıldığı, daha büyük haritanın ve daha gizemli bir hikayenin olması da F4'ü en iyiler arasına sokacaktır diye düşünmekteyim.

Oblivion'daki hataya zaten tekrar düşmeyeceklerinden eminim; Skyrim ile birlikte oyun tasarımında bazı hataları geride bıraktılar. New Vegas ve eklentilerinde de oyunun hikayesi daha özüne yaklaştı. Ancak Fallout evrenine yabancı olup ilk kez oynayacak oyuncular için daha fazla çalışmaları gerekiyor; bu görüşe katılıyorum.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı