Fallout 4 Türkçe yama kurulmasına rağmen Türkçe olmuyor

BOREALİS

Hectopat
Yer
XEN
Daha fazla  
Arkadaşlar oyun ana menü ve birkaç yer hariç Türkçe olmuyor. Forumlarda bulunan tek bir yama var onu denedim ne yaptıysam olmadı konu hakkında bilgisi olan var mı?

Arkadaşlar oyun ana menü ve birkaç yer hariç Türkçe olmuyor. Forumlarda bulunan tek bir yama var onu denedim ne yaptıysam olmadı konu hakkında bilgisi olan var mı?
Yama öyle hazırlanmıştır düzeltemezsiniz.

Bethesda oyunlarında dil yamalarının düzgün çalışması için oyunun kurulu olduğu klasörden bazı dosyaları silmek gerek diye hatırlıyorum. Kurulum notlarını iyice bir okur musun?

kurulum talimatları bu şekilde acaba interface ve string dosyalarındamı sorun var ?

Yapmanız gereken şeyler çok basittir.
1- belgeler\My Games\Fallout4 klasörüne girip Fallout4Custom.ini isimli bir dosya oluşturun (aynı isimli dosya varsa açmanız yeterlidir.)
2- Fallout4Custom.ini dosyasının içine şu satırları yapıştırın:

[Archive]
bInvalidateOlderFiles=1
sResourceDataDirsFinal=

3- Fallout4Custom.ini dosyasını kaydedip kapatın.
4- Oyun klasörünüzü açın ve Data klasörünüze girin. Bu klasörde pek çok dosya ve klasör göreceksiniz.
5- (YOKSA) Interface ve Strings isimli klasörler açın
5- (VARSA) Interface ve Strings klasörlerini yedekleyin
6- Interface.zip dosyasının içindeki dosyaları Interface klasörünün içine kopyalayın.
7- Normal.zip dosyasının içindeki dosyaları Strings klasörünün içine kopyalayın.

Bu kadar :)

Ek: Olur da Fallout4Custom.ini dosyasında sorun yaşarsanız dosyayı silin, oyunu çalıştırıp giriş yapın, zaten oyun otomatik olarak sağlam bir ini dosyası oluşturacaktır. Sonrasında bu ini dosyası üzerinden verdiğim satırları düzeltmeniz yeterli olacaktır

İndirdiğin yama GoTY uyumluysa sıkıntı buradan kaynaklanıyor olabilir. Sadece ana oyunu Türkçeleştiren bir yama yükleyip dener misin?

Az önce satın alım geçmişine baktımda GOTY sürümü varmıs yanlış bilgi vermisim. İnternetten arastırdığımda tek bir Türkçe yama var. Ana oyun için ayrı bir yama yok.

Geri
Yukarı