Fallout 4'ün Hikayesi Güzel Mi?

183206

Megapat
Makaleler
1
Ben oynadığım oyunlar genelde film gibi olsun isterim, güzel bir hikayesi olsun, ortalama grafikleri olsun ve güzel bir sonla 'vay bee, ne oyundu' dedirtebilsin bana.
RDR 2, Tomb Raider, Titanfall 2, Call of Duty tarzı oyunlar severim. RPG hayranı değilim. Oyunun dünyasının çok güzel olduğundan bahsetmişler, ana hikaye çok uzun veya çok güzel değilmiş sanırım. Ben sırf yan görev yapmayı sevmediğimden, Assassins Creed oyunlarını bile oynamıyorum. Sizce bu oyunu hikayesi için oynayıp, biraz da sağda solda takılarak oynarsam (RDR2 gibi) oyunu bitirdiğimde bana 'vay bee, ne oyundu' dedirtir mi? Dost Kayaoğlu oyunu Minecraft'a benzetmişti. Açık dünyada gezinip, keşif yapmaktan çok hoşlanmıyorum. Sizce bu oyuna başlamalı mıyım?

Beni 35 saatin sonunda aşırı baydı bırakmak zorunda kaldım. Ama hikaye sonuçta öznel olarak değerlendiriyor, ben sevmedim siz sevebilirsiniz belki. İnternetten çok da spoiler olmadan bakabilsiniz.

Peki Skyrim'in hikayesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Güzel bir hikayesi var mı?

Skyrim'in ana hikayesi woahhh yapmasa da etraftan hadi şu adamla 2 muhabbet edeyim derken onun bile altında hikaye olması ve oyun içerisinde ki yan görevler çok iyi DLC'lerini oynamadım ama oynayan kişiler DLC'lerinin hikayelerini de beğenmişler. İlla da bir Fallout oynayacagım diyorsan vuruş hissi yok grafik yok ama efsane hikaye ve RPG öğesi bulunduran Fallout New Vegas'ı önerebilirim.RPG ve yan görev çok sevmiyormuşsun o zaman bu oyunların hiçbirini sana öneremem çünkü Skyrim RPG aynı şekilde Fallout New Vegas'ta.Sırf hikaye istiyorsan Bioshock ve Bioshock İnfinite oyna efsane hikayeleri var ve çizgisel.Witcher 3 Wild Hunt da oynayabilirsin çok RPG değil yap yada yapma tarzı bi RPG si var ama öncesinde muhakkak videolarını izleyin Witcher 1 ve Witcher 2 için.

Peki Skyrim'in hikayesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Güzel bir hikayesi var mı?

Hocam sana Witcher 3 öneririm. Ama ondan önce istersen Witcher 1 özetini izle 10Dk'lık video var YouTube'da. İstersen Witcher 2'yi oyna istemezsen aynı şekil. Witcher 3'ün sonu woooaah dedirtiyor. Çok iyi bir oyun hikaye olsun karakterler olsun grafikler olsun. Oyunda bol bol yan görev var istersen yaparsın istemezsen yapmazsın ama yan görevler ana görev kalitesinde. Witcher 3 RPG diye girme, RPG oyunlarına göre az RPG ama emin ol bayağı iyi.

Fallout 4'ü defalarca bitirdim Steam da 600 küsur saatim var. Bu tip oyunların en iyi olduğu şey hikaye anlatımı değildir, hikayesi iyidir ama onu sunmak için çabalamaz. Çoğu yerde ara sahne olmaz sinematik anlatım olmaz vs. O dünyayı keşfetmek random olaylarla karşılaşmak ve en önemlisi daha iyi ekipman ve karakter gelişimine yönelmek seni oyunda tutan şeyler olur. Bu arada Fallout 4'te en çok vakit harcadığım şey base yapmaktı:D İndirimde yakalarsan tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı