Fallout New Vegas NVSE mod sonrası takılıyor

İşletim sistemi
Windows 10

Athreus

Centipat
Daha fazla  
Beyler, ben bu oyunu yükledim, üstüne de Türkçe yama yaptım ama fark ettim ki oyun sistemde rahatlıkla çalışacağına (sistemim oyun için bayağı iyi) 30-40 FPS gibi oynatıyor, donmalar oluyor falan. İnternette arattım ve bunun NVSE (mod) yardımı ile çözülebildiğini gördüm. İndirip Fallout'u modladım ve hata vermeye başladı, daha doğrusu hata kodu vs dahi vermeden çat diye kapanmaya başladı.

Sonra çok şey denedim ama olmadı ve en son oyunu sildim tekrar yükledim. Bu sefer kasmayı engelleyen modun üstüne anti crash adında bir mod (hata engelleyici) daha ekledim. Son durumda Fallout takılmadan oynatıyor ama belli bir süre sonra kapanmak yerine takılı kalıyor ve Alt Tab dahi atamıyorum, bilgisayarı resetlemem gerekiyor. Lütfen yardım edin yoksa oyunu 30-40 FPS'miş gibi ve takıla takıla oynamak zorunda kalacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kanka Fallout nv epey bir sıkıntıya sahip. Oyunda 450 saatim varsa 5 10 saati düzeltmekle uğraşmışımdır. Süreç boyunca yaşadığın her şeyi ben de yaşadım. Öncelikle kanka yüklediğin ne mod varsa kaldır Türkçe yama vs her şey sonra yüklemen gerçekten gereken şeyleri tek tek yükle. Her birini yüklediğinde oyunu çalıştır bir süre ve test et. Sorunsuzsa devam sorun o modda ise ya alternatifini bul ya da o sorun hakkında forumlarda dolaş. Bir de otomatik saveyi kapatabilirsin o da bazı kişilerde işe yarıyor. Bunları yapmaya üşeniyorsan bilgin olsun bu oyunda yaşayacağın maceralar göreceğin hikayeler buna değecek. O Alt Tab olayı falan bende de vardı onu da düzeltememiştim. Zaten Alt Tab atınca ya geri giremiyordum ya da direk Alt Tab atamıyordum. Ha bir de bence bunlarla uğraşmak yerine grafikleri falan Min'e kıs. Benim PC çöptü bayağı görüş mesafesi falan epeyce düşüktü ona rağmen o kadar süre oynadıysam çok da göze batmamıştır. Son not: Herhangi bir mod indirirken önce yorumlarına bak çünkü bazı modlar artık güncel sürümle uyumsuz kalıyor. Takılı kalma olayı da muhtemelen sende de yükleme ekranında oluyordur ben her şeyi çözdükten sonra bile bu nadiren olmaya devam etti o yüzden sürekli save almayı unutma.

Şu anda gördüm 2021 de açmışsın bu konuyu kusura bakma dikkat etmemişim 😀.

Yeni konular

Geri
Yukarı