Fan çok yavaş ve ses çıkıyor

safrapgangsman

Picopat
Daha fazla  
Bilgisayar alalı en fazla 4 ay oldu ama bir sorun ile karşılaştım. PC'nin en üstteki fanı duyulabilecek bir takırtı ve yavaş dönüyor diğerlerine göre. Yani bilgisayarı kapatıyorum o sorunlu fan 2 saniye de duruyor diğerleri 7 8 saniye sonra duruyor. Fanı değiştirmek isterim ama 4 ay oldu ve 8 9 bin TL verdik bilgisayara. Nasıl yapabilirim bunu? Fanı 2 3 dakika durdurdum elimle sorun çözüldü ama bazen oluyor bu şekil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar alalı en fazla 4 ay oldu ama bir sorun ile karşılaştım. PC'nin en üstteki fanı duyulabilecek bir takırtı ve yavaş dönüyor diğerlerine göre. Yani bilgisayarı kapatıyorum o sorunlu fan 2 saniye de duruyor diğerleri 7 8 saniye sonra duruyor. Fanı değiştirmek isterim ama 4 ay oldu ve 8 9 bin TL verdik bilgisayara. Nasıl yapabilirim bunu? Fanı 2 3 dakika durdurdum elimle sorun çözüldü ama bazen oluyor bu şekil.

Fan bir yere temas etmiş olabilir, bu arada konu dışı olacak ama imzandaki sistemi 9.000TL'ye aldıysan iyi kazık atmışlar hocam.
@pesiNsane
Yanlış birşey mi söyledim, eğer söylediysek gülücük atmak yerine hatamızı düzeltin.

Hocam Niğde'de tek adres bura bulabildik elden taksit yapan yer normalde monitör falanda aldık o yüzden 18 ay taksit yaptık oda 4000TL falandı.

Hocam siz memmunsanız bize bir şey demek düşmez, hayrını görün.

Aslında bu kadar parayı vermekte hata ettim ama ne yapayım sabırsızlık. 1050 Ti almayı planlıyorum sizce alayım mı?

Hocam kurallar gereği ayrı konu açsanız daha hoş olur, bence 1050 Ti alabilirseniz alın, ama almadan önce RAM'ınızı 2x8 yapın. Bayağı performans artışı olur.

Fan bir yere temas etmiş olabilir, bu arada konu dışı olacak ama imzandaki sistemi 9.000TL'ye aldıysan iyi kazık atmışlar hocam.
@pesiNsane
Yanlış birşey mi söyledim, eğer söylediysek gülücük atmak yerine hatamızı düzeltin.
Yok hocam haklısınız diye gülücük attım.

Yeni konular

Geri
Yukarı