Fan çoklayıcı nereye bağlanmalı?

Metekhan777

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar elimde kasa ile birlikte gelen fan çoklayıcı var. Toplamda 6 kasa fanım var ve hepsini kullanmak istiyorum. Hepsi 4 pin, 4'ü Dark marka RGB, 2'si 2 Frisby marka RGB. Ayrıca çoklayıcının kumandası da var. Fanların hem ışığını hem de hızını kontrol etmek istiyorum. Sorum şu: Fotolarda attığım çoklayıcıdan çıkan kabloları nereye takacağım? Anakarta takarsam hem kumanda hem de PC'den kontrol edebilir miyim? Eğer ki farklı marka fanlar aynı yere bağlanamıyorsa anakarta ayrıca da bağlayabilirim anakartta 4 tane sistem fanı girişi var ama ben hepsini aynı anda kontrol etmek istiyorum.

1685893867859.jpeg

1685893881073.jpeg

4 pin olan SYS fan, 3 pin olan JARGB_V2.
hocam dediğiniz gibi bağladım ama pcyi açınca hiçbir fan çalışmadı biosta da gözükmüyor hiçbiri fan çoklayıcı üzerinde alt kısımda bir de power yazan kısım var acaba oraya da mı kablo bağlanması lazım ama öyle bir kablo gelmedi kasa ile?

Hocam dediğiniz gibi bağladım ama PC'yi açınca hiçbir fan çalışmadı BIOS'ta da gözükmüyor hiçbiri fan çoklayıcı üzerinde alt kısımda bir de Power yazan kısım var acaba oraya da mı kablo bağlanması lazım ama öyle bir kablo gelmedi kasa ile?

Evet çoklayıcının güç bağlantısının da yapılması lazım. SATA ile bağlantı yapılıyor genelde, o da PSU'dan geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı