Fan çoklayıcı ünitesi çok ısınıyor

darkusmerk

Decapat
Daha fazla  
Kasamda 6 adet fan var. Bunlardan üçü System fana bağlı otomatik güç ayarı için. Diğer üçünü ise yeni aldığım fan çoklayıcıya bağladım. Fotoğrafta olduğu gibi çoklayıcının güç ayarını kolay kontrol edebilmek için kasanın altına monte ettim çünkü çoklayıcının üzerinde bir güç ayarı düğmesi var. Bu güç ayarı düğmesinin üç farklı modu (Low, off, High) varmış gibi gözüküyor ama aslında iki modu var Low ve High. Off işe yaramıyor. Neyse işte taktım çalıştırdım bir şu güç ayarına bakayım dedim. Düğmeyi ararken parmağım boşta olan üçlü demirlerin iç taraftaki bir kısmına deydi ve parmağımda elektrikten kaynaklanan bir sıcaklık hissettim. Hemen kapattım PC'yi. Neden bu kadar ısınmış olabilir ve kullanmaya devam etsem sorun çıkar mı?

Dosya Ekleri

• 20210417_141819.jpg
    20210417_141819.jpg
    179 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleyen: Moderatör:
Cihazdan kaynaklı bir durum olabilir. Aslında, fanlar çok az güç tüketir. 3 tane fan 0,6A çeker. Zarar vereceğini zannetmiyorum.

Cihazdan kaynaklı bir durum olabilir. Aslında, fanlar çok az güç tüketir. 3 tane fan 0,6A çeker. Zarar vereceğini zannetmiyorum.
Hocam dün high a alıp çalıştırmıştım ve bir sorun yoktu ısınma dahi olmamıştı. Bugün fanlar hızlı dönmesin, çok ses çıkmasın diye low a çektim. Sonra aklıma ısınabileceği geldi bir kontrol edeyim dedim tuş erimiş dngjdkfkskfksfksk Bundan sonra sadece high da kullanıcam. Şu anlık çıkardım sadece fanların ışıkları yanıyor. Kasa çok ısınırsa takarım. Biraz uyduruk bir alet olmuş. Arkadaşlara tavsiyem alacaksanız daha kalitelisini alın.

Dosya Ekleri

• 20210418_130851.jpg
    20210418_130851.jpg
    84,7 KB · Görüntüleme: 17
Evet hocam. Düşük gerilim ile akım yüksek olur. Geçmiş olsun diyelim.

Yeni konular

Geri
Yukarı