hyenasel

Femtopat
Daha fazla  
Laptopum(Acer) yeni olmasına rağmen GTA 5 gibi oyunlarda çok ısındığından dolayı vakumlu soğutucunun çözüm olacağını düşündüm. Sipariş ettim ve geldiğinde hemen denedim. Sadece bir gün birkaç saat Battlefield 4 ve GTA 5 gibi oyunlarda denedim. Yine de bu vakumlu soğutucu işe yaramamıştı bu yüzden iade ettim. Ertesi gün oyunlarda FPS düşüşü yaşadım ve laptopun daha da ısındığını fark ettim. Kulağımı fan çıkışına götürünce öncesine göre daha az hava çıkıyordu. Araştırmalarım sonucu vakumlu soğutucu laptopun fan devir hızını düşürebilirmiş bozabilirmiş.

Şimdi sorularım şöyle;
1) Laptopum sadece birkaç saat vakumlu soğutucu kullanmış olsam dahi fan devir hızını bozmuş veya düşürmüş olabilir mi?
2) Fan devir hızı düşerse veya bozulursa fan değiştirilmeli mi yoksa onarılabiliyor mu?
3) Şaptopun garantisi devam ediyor, teknik servise mi göndermeli miyim? Kaç günde hâlledilir ve ücret talep ederler mi?

Donanımsal konularda bilgim çok zayıf bu yüzden yardım gerekiyor.
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
1. Vakumlu soğutucular fanın devir hızını düşürebilir. Yani fan atıyorum sağa veya sola dönerken onu oradan zorla kendisine çekiyor. Bu yüzden fan hızı da düşebilir.

2. Tahminimce değiştirilir.

3. Garantiye gönderin. Umarım garanti sağlamdır da benimki gibi fanların içine toz döküp fanları maksimum 10 devir ile çalıştırmazlar. Eve gidip temizleme yaptığımda bir bim poşeti dolusu toz çıkmıştı. Utanmasa halı sürecekler içeriye. (Asus laptop)

En iyi yol garantiye göndermek bence. Eğer beklemek istemezseniz internetten aynı fanı sipariş ederek kendin de değiştirebilirsin. Maksimum 100-150 TL tutacaktır.
Garantiye gönderirsem tahmin kaç gün elime ulaşır?
1. Vakumlu soğutucular fanın devir hızını düşürebilir. Yani fan atıyorum sağa veya sola dönerken onu oradan zorla kendisine çekiyor. Bu yüzden fan hızı da düşebilir.

2. Tahminimce değiştirilir.

3. Garantiye gönderin. Umarım garanti sağlamdır da benimki gibi fanların içine toz döküp fanları maksimum 10 devir ile çalıştırmazlar. Eve gidip temizleme yaptığımda bir bim poşeti dolusu toz çıkmıştı. Utanmasa halı sürecekler içeriye. (Asus laptop)
Garanti fanı değiştirdikten sonra temizlik yapıp termal macun ekler mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı