Fan dönme hızı nasıl ayarlanır?

erenforsakeN

Kilopat
Yer
Tottenham
Gece oyun indirmek için PC'yi açık bırakıyorum sabaha kadar. Fakat bir sorun var. Kasadan gelen fan sesi rahatsız ediyor, uyutmuyor. Bunu ayarlayabileceğim bir uygulama var mı?

Anakart ve ekran kartı modeliniz nedir? Mesela ben Gigabyte App Center içerisinde SIV isimli uygulamada fanları sessize alıyorum. Ama oda sıcak olduğundan fanlar neredeyse durma seviyesinde olduğu için parça ısıları boşta 60-70'i bulabiliyor.

Marka modele gore degismiyor. Eger fanlariniz 4 pinli PWM fanlar ise ve anakarta bagli ise BIOS uzerinden ayarlaybilirsiniz. Eger fanlariniz ozel kontrolculer uzerinden anakarta bagli ise hem BIOS hem de program uzerinden hizini ayarlayabilirsiniz. Kasaniz ve fanlariniz, anakartiniz nedir?

Güç seçenekleri üzerinden dengeli veya güç tasarrufu moduna alın, fazlasını yapmayın. Zarar verebilirsiniz farkında olmadan.

Marka modele gore degismiyor. Eger fanlariniz 4 pinli PWM fanlar ise ve anakarta bagli ise BIOS uzerinden ayarlaybilirsiniz. Eger fanlariniz ozel kontrolculer uzerinden anakarta bagli ise hem BIOS hem de program uzerinden hizini ayarlayabilirsiniz. Kasaniz ve fanlariniz, anakartiniz nedir?
Kasa:Corsair Spec 05
Fanlar:3 tane Corsair'in fanı,işlemci fanı olarak da Arctic Freezer 34 Esports DUO
Anakart:MSI B365M-PRO VH
Güç seçenekleri üzerinden dengeli veya güç tasarrufu moduna alın, fazlasını yapmayın. Zarar verebilirsiniz farkında olmadan.

Anladım
Fan/bileşen markasına göre değişebiliyor sanırım uygulama olarak. Ben MSI bilgisayar kullanıyorum. Dolayısıyla fan işlemlerimi MSI'ın uygulamasından yapıyorum.

Dragon Center ile oluyorsa olur kartım MSI

Son düzenleme:
Kasa: Corsair Spec 05.
Fanlar: 3 tane Corsair'in fanı, işlemci fanı olarak da Arctic Freezer 34 e-Sports Duo.
Anakart: MSI B365M-PRO vh.

Anladım.

Dragon Center ile oluyorsa olur kartım MSI.

Dragon Center üzerinden deneyin olabilir. Eğer oradan olmuyorsa BIOS üzerinden ayarlayacaksınız hızları.

Yeni konular

Geri
Yukarı