Fan filtresi yapımı

hzmendel

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
İyi günler dilerim. Kasamda 8cm fan girişleri mevcut bende toza karşı tülden bir filtre yaprım sizce nasıl olmuş hava almasını engeller mi, bir problem çıkar mı? Bir de nasıl olmuş tavsiyeniz var mı? Ve PSU'm üstte duruyor ona da yapmalı mıyım bu filtreden?

IMG_20200609_112820.jpg

IMG_20200609_112829.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi günler dilerim. Kasamda 8cm fan girişleri mevcut bende toza karşı tülden bir filtre yaprım sizce nasıl olmuş hava almasını engeller mi, bir problem çıkar mı? Bir de nasıl olmuş tavsiyeniz var mı? Ve PSU'm üstte duruyor ona da yapmalı mıyım bu filtreden?

Eki Görüntüle 586707

Eki Görüntüle 586708
Az da olsa etkisini gösterir. Filtre yapsanda yapmasan da temizleyeceksin belli bir süreden sonra. Bırak doğal kalsın. Yani bu yaptığın malesef sadece performans düşüklüğü olacaktır diye düşünüyorum.

Arkası zaten egzoz fan için oraya gerek yoktu önde var ise oraya yapın ve sineklik teli kullanın.
Çok ince bir iğne ile fazla abartmadan araları biraz del.
Arkası zaten egzoz fan için oraya gerek yoktu önde var ise oraya yapın ve sineklik teli kullanın.

anladım sağ olun ben arkadakini çıkaracağım sadece öndeki kalacak yardımlarınız için sağ olun.

Yarardan çok zararı var. Sıcak hava rahatça dışarı çıkamıyor. Ön tarafa arkadaşın da dediği gibi sineklik teli takabilirsin.

Geri
Yukarı