Fan Hızı Kontrol Programı

• Konuyu başlatan PCManyaQı
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 113B
Speed fan, burada da belirttiğim gibi hiçbir işe yaramayan gereksiz bir program. Fan kontrolünü de sadece milattan kalma sistemlerde yapabiliyor. Laptoplarda bunu yapamıyor maalesef. Laptoplar için fan kontrolü yok arkadaşlar. Bunu unutun. Laptop üreticileri fon kontrolü için gerekli adresleri kimse ile paylaşmıyor. Kimse de böyle bir program yapmak istemiyor çünkü bu kontrol adreslerini tek tek bulmaları gerekecek ve binlerce ürünle uyumlu bir fan kontrol yazılımı yapmak da imkansız.

HWInfo var ama onun da desteklediği cihaz sayısı çok kısıtlı.

Son düzenleme:
Speedfan yükledikten sonra masaüstü bilgisayarımın(yani 1 ay önce harddiski rahmetli olan masaüstü bilgisayarımın) ısı ölçerleri sapıttı. BIOS'u yeniden yükledim. Speedfan sizi uğraştırmaktan başka bir işe yaramaz boşverin fan kontrolünü. Masaüstü bilgisayar ise smart fan özelliğini açın otomatik ayarlar :)

Düzenleme:Speedfan'ı 5 ay önce yüklemiştim ve aynı gün kaldırmıştım.

Speed fan, burada da belirttiğim gibi hiçbir işe yaramayan gereksiz bir program. Fan kontrolünü de sadece milattan kalma sistemlerde yapabiliyor. Laptoplarda bunu yapamıyor maalesef. Laptoplar için fan kontrolü yok arkadaşlar. Bunu unutun. Laptop üreticileri fon kontrolü için gerekli adresleri kimse ile paylaşmıyor. Kimse de böyle bir program yapmak istemiyor çünkü bu kontrol adreslerini tek tek bulmaları gerekecek ve binlerce ürünle uyumlu bir fan kontrol yazılımı yapmak da imkansız.

HWInfo var ama onun da desteklediği cihaz sayısı çok kısıtlı.

Selam kardeşim ben üç gün önce GTX 1070 aldım. ROG asus en soldaki fan çok ses yapıyor GPU tweak diye programı var hiç bir şeye yaramıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
selam kardeşim ben üç gün önce gtx 1070 aldım rog asus en soldaki fan çok ses yapıyor gpu twek diye programı var hiç birşeye yaramıyor
Sosyalde konu aç. Konu hortladi. Sosyal masaüstü bilgisayar bölümüne aç.

Geri
Yukarı