Fan hızının 2500 RPM olması zararlı mı?

Burak_7181

Hectopat
Makaleler
6
Eskiden otomatik olarak kullanıyordum ve 70 71 derece arasında gidip geliyordu MSI Afterburner ile 60% hızında dönmesine ayarladım 63 derece maksimum alıyorum bilgisayara herhangi bir zararı olur mu yoksa böyle kullanacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha çabuk eskimesi ve ses yapması dışında bir zararı olmaz. Benim merak ettiğimse 2500Rpm'e nasıl dayanabiliyorsunuz? Şahsen tüm fanlarımı 500-600'de tutuyorum, bire tanesini kontrol edemiyorum ve 1200'lere vuruyor diye sistemden söktüm o fanı...

Daha çabuk eskimesi ve ses yapması dışında bir zararı olmaz. Benim merak ettiğimse 2500RPM'e nasıl dayanabiliyorsunuz? Şahsen tüm fanlarımı 500-600'de tutuyorum, bire tanesini kontrol edemiyorum ve 1200'lere vuruyor diye sistemden söktüm o fanı...

Pek ses gelmiyor kulaklık ile oynuyorum ve dibine girersem sesi gürültülü oluyor kasamın önünde cam var ondanda olabilir.

Daha çabuk eskimesi ve ses yapması dışında bir zararı olmaz. Benim merak ettiğimse 2500RPM'e nasıl dayanabiliyorsunuz? Şahsen tüm fanlarımı 500-600'de tutuyorum, bire tanesini kontrol edemiyorum ve 1200'lere vuruyor diye sistemden söktüm o fanı...

Wraith spire 3200RPM'e çıkınca radyatör çalışıyormuş gibi oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı