Fan kontrolcüsü anakarta nasıl bağlanır?

fioness

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Kasamın fanlarından çıkan 6 adet kablo vardı. 4 tanesi ışıklandırma için, 2 tanesi fanların gücü için. Anakart ile kasanın ışıkları farklı farklı yandıkları için ben bu kabloları ayırdım, ışıklandırmaları dişi bir kabloda birleştirip anakart üzerindeki RGB girişine taktım. Diğer 2 kabloyu tekrardan kontrolcüye bağlayıp fanların gücünü de verdim fakat bu sefer fanların hızını kumandadan ayarlamam gerekiyor. Ben de bununla uğraşmak istemiyorum. Kontrolcüyü anakartın üzerinde takabileceğim bir yer var mı? Var ise anakartımda nerede? Kullanmam gereken bir ek kablo var mı?
  • ASUS TUF B450-PLUS GAMİNG ANAKART
  • Dark Spartan 5 Fanlı, RGB LED Şerit Uzaktan Kumandalı Akrilik Panel ATX Oyuncu Kasası

Merhaba,
Rgb bilgisi anakarttan almanız akıllıca olmuş. Ancak sizdeki kitte bulunan fanlarda pwm özelliği olmadığından fan hızını başka türlü kontrol edemessiniz. Fan hızları voltaj kontrolüyle gerçekleştiğinden anakarttan fan hızı bilgisi alsanız da bunu fanlara aktaramassınız.

Merhaba,
Rgb bilgisi anakarttan almanız akıllıca olmuş. Ancak sizdeki kitte bulunan fanlarda pwm özelliği olmadığından fan hızını başka türlü kontrol edemessiniz. Fan hızları voltaj kontrolüyle gerçekleştiğinden anakarttan fan hızı bilgisi alsanız da bunu fanlara aktaramassınız.
Teşekkür Ederim. Anlaşılan kumandayla idare edicez.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı