Fan kontrolcüsünün güç girişi anakarta bağlanır mı?

OFrkYzc

Hectopat
Daha fazla  
Frisby kasamın ARGB kontrolcüsü var. Benim derdim ışıkların sistemden kontrol olması değil, her zaman son hız dönmesi. Konrolcünün güç girişinde 4 pin var, anakartımda da SYS_FAN çıkışı 4 pin. Acaba güç çıkışını buradan almam sorun oluşturur mu, sonuçta ikisi de (SATA güç çıkışı ve anakart fan çıkışı) aynı diye biliyorum. Hem anakarta bağlarsam fan voltajını azaltıp dönme hızını ayarlayabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
ARGB kontrollüleri SYS_FAN a bağlanmaz o USB girişi olmasın? Ayrıca SATA girişi de PSU’ya bağlamanız gerekiyor. Sizin dediğiniz olay fan çoğaltıcılarında olur. Geçen gün kurulum yaptım üstünde USB yazıyordu.

ARGB kontrollüleri SYS_FAN a bağlanmaz o USB girişi olmasın? Ayrıca SATA girişi de PSU’ya bağlamanız gerekiyor. Sizin dediğiniz olay fan çoğaltıcılarında olur. Geçen gün kurulum yaptım üstünde USB yazıyordu.
Argb anakartlara ışık kontrolü için bağlanmıyor benim sorduğum şey anakarttaki fan güç çıkışını kontrolcünün güç ihtiyacı için kullanabilir miyim, çünkü voltajları aynı diye biliyorum. Pin şekilleri de aynı

Kontrolcünün kablolarından bahsediyorum zaten. Bizdekinde 2 adet kablo vardı, birisi güç kaynağından gelen sata kablosu diğeri ise anakart üzerindeki USB girişine takılıyordu. Zaten gücü PSU’dan alacaksınız. Fanların 2 adet kablosu olması gerekiyor bir tanesi SYS_Fan a takılır diğeri ise kasadaki kontrolcüye takılır. Dilersen kontrolcünün kablo uçlarının fotoğraflarını çek buraya at daha iyi ifade ederim.

Geri
Yukarı