Fan Performansı etkiler mi ?

Bu fanlar neye takılacak? Eğer egzoz fanınız yeterliyse ekstradan takacağınız 5 fan performansa hiçbir etki etmeyecektir. Takacağınız fan işlemciye su soğutma olarak ve de ekran kartına su soğutma olarak takılacaksa ancak performansa etki edecektir.

Bu fanlar neye takılacak? Eğer egzoz fanınız yeterliyse ekstradan takacağınız 5 fan performansa hiçbir etki etmeyecektir. Takacağınız fan işlemciye su soğutma olarak ve de ekran kartına su soğutma olarak takılacaksa ancak performansa etki edecektir.
Kardeşim egzoz fan yetersiz. Kasanın önüne ve içine takmayı planlıyorum :)

Önceden bende sen gibi düşünüyordum. Ver Allah'ım ver fazla fan can çıkarmaz diye 2000 RPM'lik 4 tane fan aldım. Bana getirisi tek ses oldu. Şuan 1200 RPM'lik 2 tane takılı ve eskisinden 1-2 derece daha fazla ısınıyor ama seslerinden kurtuldum. Fanın soğutmasıda bir yere kadar eğer normal derecelerde çalışıyorsa gerek yok. :)

Hali hazırdaki sistemde, eğer ısı değeri çok yüksek ise ekstra fan takarak ısıyı aşağıya indirmek, performans artışına sebep olur. Fakat zaten sistem aşırı sıcak değil ise boşuna israf olur, üstüne gürültü kirliğini.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı