Çözüldü Fan pinleri nereye takılacak?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TheUmi

Hectopat
Daha fazla  
Anakart
Asus EX-A320M-GAMING
Merhaba. Kasa değiştim. Bu pinler nereye takılacak? 2 fan var ve bir tanesinden bunlar çıkıyor anakartta uzakta fan girişleri PSU ile bağlamak istiyorum.

IMG_20230314_144522.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Onların hepsi birbirine geçmeli dostum bende kurcalarken bir anda fanların ışıkları falan gitmişti bayağı uğraştırdı ama buldum.
@arandur @KafadanKontak cevap için teşekkür ederim, buraya yazmadan önce YouTube'dan biraz bakmıştım oradaki eleman RGB için demişti o yüzden kafam karıştı, şu an RGB çalışmıyor ama 1 tanesini RGB girişine sokabilirim çoklayıcı mı almam lazım?

Screenshot_2023-03-14-15-45-44-093-edit_cn.wps.xiaomi.abroad.lite.jpg

@arandur @KafadanKontak cevap için teşekkür ederim, buraya yazmadan önce YouTube'dan biraz bakmıştım oradaki eleman RGB için demişti o yüzden kafam karıştı, şu an RGB çalışmıyor ama 1 tanesini RGB girişine sokabilirim çoklayıcı mı almam lazım?

Eki Görüntüle 1701128
HOcam RGB ile ARGB arasında fark var. Ana kartınızda 5v 3pin Adreslenebilir rgb değil 12v klasik RGB girişi var maalesef. O nedenle harici bir kontrolcüye ihtiyacınız var. Eğer maddi imkanınız varsa hem PWM fanları hem de 5v Adreslenebilir RGB'leri bir arada bağlayabileceğiniz çok güzel bir kontrolcü önerebilirim:

HOcam RGB ile ARGB arasında fark var. Ana kartınızda 5V 3pin Adreslenebilir RGB değil 12v klasik RGB girişi var maalesef. O nedenle harici bir kontrolcüye ihtiyacınız var. Eğer maddi imkanınız varsa hem PWM fanları hem de 5V Adreslenebilir RGB'leri bir arada bağlayabileceğiniz çok güzel bir kontrolcü önerebilirim:

Teşekkür ederim ama rengi çok önemli değil benim için, AM4 işlemci için sessiz çalışan bir CPU soğutucu öneriniz var mı acaba?

İşlemci modeliniz tam olarka ne? Kule tipi F/P bir ürün mü arıyorsunuz yoksa illa sıvı soğutma olsun ister misiniz?
Şu an Ryzen 5 2600x ile gelen stok fan mevcut lakin Ryzen 7 yeni bir model le değiştireceğim ama bu çok sesli çalışıyor, çok da çıkmadan ama ileriye dönük bir soğutucu olsa iyi olur, benim kurabileceği bir şey olursa da güzel olur, kasa şu
IMG_20230314_174915.jpg

Madem geçici bir çözüm istiyorsun sıvıya hiç girmeyip ekonomik kule tipi bir soğutucuya yönelmen en mantıklısı. İleride sıvıya geçersen yeni sisteminde, bu da yedekte durur arızalanma gibi bir durumda.

155mm bir soğutucu. Kasana d sığar. Montajı da basittir. RGB'sini takmasan da olur. Ama fanını kesinlikle CPU fan girişine tak.

Madem geçici bir çözüm istiyorsun sıvıya hiç girmeyip ekonomik kule tipi bir soğutucuya yönelmen en mantıklısı. İleride sıvıya geçersen yeni sisteminde, bu da yedekte durur arızalanma gibi bir durumda.

155mm bir soğutucu. Kasana d sığar. Montajı da basittir. RGB'sini takmasan da olur. Ama fanını kesinlikle CPU fan girişine tak.
İleriye dönük olarak demiştim ama herhalde kafamın içinde kalmış anlatamamışım, orta orta-üst bir kalitede kalıcı bir soğutma tavsiyesi harika olur

Bir de sessiz çalışması aradığım bir özellik

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı