Çözüldü Fan RGB renk kontrolü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

oylesinebirii

Hectopat
Herkese merhaba,

Gigabyte B550M DS3H model anakartim var. RGB girişi yok.
Cooler Master Sickleflow 120 ARGB fan setini aldım. (3 fan ve kontrolcüsuyle beraber)
RGB kablolarını PSU SATA'ya taktım. Sorunsuz çalışıyor fakat ne Gigabyte'ın uygulamasında ne de Cooler Master'ın uygulamasinda bu renkleri kontrol edemiyorum. Sadece kontrolcü ile geçiş yapabiliyorum.
Bu duruma çözüm var mıdır? RGB SATA girişini dönüştürücü tarzı bir şey ile USB'ye bağlayıp güç alamaz mıyım mesela?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Çözüm
Anakartınızda pin olmadığı için uygulamadan kontrol edemiyorsunuz. Onun dışında ekran kartınızda rgb için pinler varsa kontrolcüyü ekran kartının rgb pinlerine bağlayıp ekran kartının uygulamasından fanların rengini değiştirebilirsiniz. Bunların dışında istediğinizi yapmak için anakartı değiştirmeniz gerekiyor.
Anakartınızda pin olmadığı için uygulamadan kontrol edemiyorsunuz. Onun dışında ekran kartınızda rgb için pinler varsa kontrolcüyü ekran kartının rgb pinlerine bağlayıp ekran kartının uygulamasından fanların rengini değiştirebilirsiniz. Bunların dışında istediğinizi yapmak için anakartı değiştirmeniz gerekiyor.

Çözüm
Ekran kartı modeli GIGABYTE GEFORCE RTX3070TI GAMING hocam. Anladığım kadarıyla bunda da yok giriş.
Bilgilendirme için teşekkür ederim

Geri
Yukarı