Fan takınca bilgisayar açılmıyor

bjkworld26

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
• AMD Ryzen 5 3600 • MSI B450M-A Pro Max • Gigabyte GeForce GTX 1060 6 GB • 240 GB Gigabyte SSD / 500GB Samsung 970 EVO Plus / 2 TB western Green HDD • Kingston Beats 16 GB 3600 MHz RAM.
RAM
2 x Kingston Beats DDR4 8 GB 3600 mhz ram
SSD veya HDD modeli
Sandisk 240 gb ssd 2tb western green hdd
Ekran kartı
Gigabyte gtx 1060 6gb
Anakart
Msi B450m a pro max
İşlemci
AMD ryzen 5 3600
Arkadaşlar elimde fazlalık Ryzen işlemci stok fanı vardı. Kasanın üstüne egzoz fanı niyetine cırt kelepçeyle sağlam bir şekilde monte ettim. Anakartın üzerinde syc_fan kısmına taktım. PC başta açıldı fakat daha sonra bilgisayarı kapatıp bir müddet geçtikten sonra açılmadı. Power tuşuna basıyorum tık yok. Kasada herhangi kabloyu sök tak yapınca start alıyor. Ertesi gün gene açılmıyor. Bu fanı söktüğümde sorunsuz açılıyor. Bu durumun sebebi nedir?

Çok açıklayıcı değil, özellikle "Kasada herhangi kabloyu sök tak yapınca start alıyor. " ifadesi.

SYS_Fan soketi bozuk olabilir, fan bozuk olabilir, anakartın altında, o soketin 1. veya 3. pinine denk gelen bir kısa devreyi yaratan metal bir şey sıkışmış olabilir.

Aynı fanı CPU_Fan soketinde deneyin. CPU fanını da ayrıca SYS_Fan soketinde deneyin.

Çok açıklayıcı değil, özellikle "kasada herhangi kabloyu sök tak yapınca start alıyor. " ifadesi.

SYS_FAN soketi bozuk olabilir, fan bozuk olabilir, anakartın altında, o soketin 1. veya 3. pinine denk gelen bir kısa devreyi yaratan metal bir şey sıkışmış olabilir.

Aynı fanı CPU_FAN soketinde deneyin. CPU fanını da ayrıca SYS_FAN soketinde deneyin.

Anakart sıfır alındı daha 1.5 aylık. Daha önce egzoz fanı takılıydı SYS_FAN'da sorunsuz çalışıyordu. Sıkışan metal bir parçası gibi bir durumda yok.
Çok açıklayıcı değil, özellikle "Kasada herhangi kabloyu sök tak yapınca start alıyor. " ifadesi
Demek istediğim bu problem başıma geldiğinde powera basıyorum açılmıyor PC bende kasadaki herhangi kabloyu örneğin ekran kartına giden güç kablosunu çıkartıyorum. Sonra tekrar takıp PC'nin powerına basıyorum ve PC açılıyor.

Yeni aldığım kule tipi soğutucuda 3 tane fan var bir de sys_fana bir fan takınca anakart kaldırmıyor olabilir mi?

Anakart sıfır alındı daha 1.5 aylık. Daha önce egzoz fanı takılıydı SYS_FAN'da sorunsuz çalışıyordu. Sıkışan metal bir parçası gibi bir durumda yok.

Demek istediğim bu problem başıma geldiğinde powera basıyorum açılmıyor PC bende kasadaki herhangi kabloyu örneğin ekran kartına giden güç kablosunu çıkartıyorum. Sonra tekrar takıp PC'nin powerına basıyorum ve PC açılıyor.

Yeni aldığım kule tipi soğutucuda 3 tane fan var bir de sys_fana bir fan takınca anakart kaldırmıyor olabilir mi?
Anakart 4 5 watt kaldıramıyorsa at çöpe.

Yeni konular

Geri
Yukarı