Fan Temizliği Sonrası ''0x000000116'' Mavi Ekran

mete21

Hectopat
Daha fazla  
Toshiba Satellite türü laptopum var fan temizliği ve macun temizliği yaptırdım ve bundan sonra oyuna girdikten bir süre sonra mavi ekran hatası almaya başladım. Birkaç kez gidip gelen ekran, kendi kendini kurtaran görüntü sürücüsü ve en sonunda mavi ekran. Bunun sebebi donanımsal mıdır sizce ? Teşekkürler.

IMG-20180107-WA0021.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün aynı yere götüreceğim. Bakarak anlaşılabilecek bir şey mi bu ve ek ücret talep ederler mi sizce ?

Bakarak anlaşılabilecek bir şey tabi ki. Fan temizliği sırasında ekran kartını çıkarmadı iseler ekran kartının PCIe slotunda temazsızlık olmalı. Eğer ekran kartı çok sallandı veya zorlandı ise lehim bağlantılarının yenilenmesi gerekir. Ama unutmadan hatırlatayım lehimlerle oynamak pc'yi garantiden çıkarır. Bunu göz önünde bulundurun. PCIe slot bağlantısını kontrol edin bi sıkıntı çıkmaz.

Bugün aynı yere götüreceğim. Bakarak anlaşılabilecek bir şey mi bu ve ek ücret talep ederler mi sizce ?

Ekran kartınız bu resimdeki gibi dış muhafazasız bir birimdir.

Dosya Ekleri

• 269384843_tn30_0.jpg
    269384843_tn30_0.jpg
    20,4 KB · Görüntüleme: 226
Bakarak anlaşılabilecek bir şey tabi ki. Fan temizliği sırasında ekran kartını çıkarmadı iseler ekran kartının PCIe slotunda temazsızlık olmalı. Eğer ekran kartı çok sallandı veya zorlandı ise lehim bağlantılarının yenilenmesi gerekir. Ama unutmadan hatırlatayım lehimlerle oynamak pc'yi garantiden çıkarır. Bunu göz önünde bulundurun. PCIe slot bağlantısını kontrol edin bi sıkıntı çıkmaz.
İ3 işlemcili bir cihazda garantiden söz etmek çok mantıklı olmasa gerek Teşekkür ederim bugün inşallah olacak. Peki bu hatanın pc aktif kullanım sırasında olması normal mi? İndirme yaparken ben içerde idim dün ve 2 saat sorunsuz indirdi. Ama biraz daha yorucu bir işlem (internette dolaşmak, oyun oynamak) sırasında geliyor karşıma

İ3 işlemcili bir cihazda garantiden söz etmek çok mantıklı olmasa gerek Teşekkür ederim bugün inşallah olacak. Peki bu hatanın pc aktif kullanım sırasında olması normal mi? İndirme yaparken ben içerde idim dün ve 2 saat sorunsuz indirdi. Ama biraz daha yorucu bir işlem (internette dolaşmak, oyun oynamak) sırasında geliyor karşıma

Her pc'yi potasyinelinden fazla zorladığınız zaman bu gibi hatalar verir. Ama bu hatalar pc çok ısındığı zaman oluyor ise pc'nin özellikleri yetersiz geldiğinden dolayı, pc'de ısınma olmadan böyle hatalar alıyorsanız pc aşırı eski olduğundan dolayı olabilir.

Pc'nin özellikleri nedir? Hangi oyunlarda bu hatayı alıyorsunuz?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı