Fan Temizliği Sonrası ''0x000000116'' Mavi Ekran

mete21

Hectopat
Daha fazla  
Toshiba Satellite türü laptopum var fan temizliği ve macun temizliği yaptırdım ve bundan sonra oyuna girdikten bir süre sonra mavi ekran hatası almaya başladım. Birkaç kez gidip gelen ekran, kendi kendini kurtaran görüntü sürücüsü ve en sonunda mavi ekran. Bunun sebebi donanımsal mıdır sizce ? Teşekkürler.

IMG-20180107-WA0021.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Her pc'yi potasyinelinden fazla zorladığınız zaman bu gibi hatalar verir. Ama bu hatalar pc çok ısındığı zaman oluyor ise pc'nin özellikleri yetersiz geldiğinden dolayı, pc'de ısınma olmadan böyle hatalar alıyorsanız pc aşırı eski olduğundan dolayı olabilir.

Pc'nin özellikleri nedir? Hangi oyunlarda bu hatayı alıyorsunuz?
İ3 işlemcili bir Toshiba satellite. Ama hatayı metin2 de alıyorum ki oyunun gereksinimleri cidden düşük ve sistemi zorlamıyor

İ3 işlemcili bir Toshiba satellite. Ama hatayı metin2 de alıyorum ki oyunun gereksinimleri cidden düşük ve sistemi zorlamıyor

Metin 2 gibi bir oyunu işlemcide yerleşik bulunan çoğu ekran kartının açması gerekir. Pc'nizdeki yazılımsal olan tüm güncellemeleri ve yazılımsal sistem bakımınızı ne sıklıkla yapıyorsunuz? Yaşadığınız sorun yazılımsal da olabilir.

Toshiba satellite

Toshiba Core İ3 380m 2.53ghz 4gb 320gb 13.3" - n11.com

Bahsettiğiniz pc bu ise biraz eski

Metin 2 gibi bir oyunu işlemcide yerleşik bulunan çoğu ekran kartının açması gerekir. Pc'nizdeki yazılımsal olan tüm güncellemeleri ve yazılımsal sistem bakımınızı ne sıklıkla yapıyorsunuz? Yaşadığınız sorun yazılımsal da olabilir.
Dediğim gibi fan macun bakımından önce bir sorun yoktu sonra olmaya başladı. Denetim masasından güncellemek istediğimde zaten güncel diyor kart için. Sanmıyorum yazılımsal olduğunu

İ3 işlemcili bir Toshiba satellite

Bu pc'nin hata vermesi normal. Ama bu hata özellikle fan temizliği sonrası ortaya çıktı ise yinede donanımsal olarak olma ihtimali çok yüksek. Bu hatayı düzeltebilir misiniz bilmiyorum pc'nin donanımı çok eski. Muhtemelen bilgisayarcılar uğraşmayacaktır. Anlıyorsanız ve sıkıntının ekran kartında olduğundan eminseniz aynı bileşeni internetten belki bulabilirsiniz.

Dediğim gibi fan macun bakımından önce bir sorun yoktu sonra olmaya başladı. Denetim masasından güncellemek istediğimde zaten güncel diyor kart için. Sanmıyorum yazılımsal olduğunu

Yeni ekran kartını bulup anlıyorsanız siz değiştirin, anlamıyorsanız yeni ekran kartı ve pc ile bilgisayarcıya gidin ufak bir ücret karşılığı değişim yaparlar.

Bu pc'nin hata vermesi normal. Ama bu hata özellikle fan temizliği sonrası ortaya çıktı ise yinede donanımsal olarak olma ihtimali çok yüksek. Bu hatayı düzeltebilir misiniz bilmiyorum pc'nin donanımı çok eski. Muhtemelen bilgisayarcılar uğraşmayacaktır. Anlıyorsanız ve sıkıntının ekran kartında olduğundan eminseniz aynı bileşeni internetten belki bulabilirsiniz.
Teşekkürler. Bugün yaptırdığım yere götüreceğim bakalım ne olacak

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı