Fan temizliğinden sonra FPS düştü

Suits

Centipat
Daha fazla  
RAM
12
Ekran kartı
intel 520
İşlemci
intel i7 6500u
Birkaç ay önce laptopumun içini babamla açıp fanını macununu yeniledik. Bu işlemlerden sonra da ayarlardan Windows'u dosyalarla birlikte sile basıp Windows'u yeniden kura bastık. Sonra açtım laptopu kurdum Steam'i falan indirdim CS, Valorant indirdim CS'ye bir gireyim dedim. Oyuna girdim maç başladığında 120 FPS veriyordu 2 saniye sonra 10'a düştü sonra geri 120 oldu 1 saniye sonra geri 10'a düştü bu durum bir 5 dakika devam etti ve sonra sabitlendi 40-60 FPS arası bir değer vermeye başladı. Tabii ben çok ayar oldum bu duruma dedim ki tekrar sıfırlayayım belki de Windows'u yanlış kurmuştur dedim. Tekrar sıfırladım bu durum devam etti. Yardımcı olabilir misiniz?

Aynı bu şekilde FPS problemleri, fanın tam yerine oturmaması, fanın fazla ses çıkarması. Tarzı sorunlara sebep olabilir. Şimdi gideceksin bu macunu alacaksın Arctic MX-4 2020 Termal Macun 4 gr AR-ACTCP00002B Fiyatı, Yorumları - Trendyol ondan sonra aynı yeri açıp termal macunu komple temizleyeceksin. Sonra bunu nohut tanesinden biraz daha küçük olarak işlemci ve ekran kartının üzerine sıkıp, üstündeki demir (sende plastik de olabilir) plakayı kapatacaksın. Muhtemelen en dandiğini almıştır babanız, keşke bize sorsaydınız almadan.

MX4 pump out yapıyor laptop için uygun değil.

Geri
Yukarı