Fan temizliğinden sonra FPS düştü

Suits

Centipat
Daha fazla  
RAM
12
Ekran kartı
intel 520
İşlemci
intel i7 6500u
Birkaç ay önce laptopumun içini babamla açıp fanını macununu yeniledik. Bu işlemlerden sonra da ayarlardan Windows'u dosyalarla birlikte sile basıp Windows'u yeniden kura bastık. Sonra açtım laptopu kurdum Steam'i falan indirdim CS, Valorant indirdim CS'ye bir gireyim dedim. Oyuna girdim maç başladığında 120 FPS veriyordu 2 saniye sonra 10'a düştü sonra geri 120 oldu 1 saniye sonra geri 10'a düştü bu durum bir 5 dakika devam etti ve sonra sabitlendi 40-60 FPS arası bir değer vermeye başladı. Tabii ben çok ayar oldum bu duruma dedim ki tekrar sıfırlayayım belki de Windows'u yanlış kurmuştur dedim. Tekrar sıfırladım bu durum devam etti. Yardımcı olabilir misiniz?

CS:GO'da 140 FPS aldığına göre harici ekran kartı var. Ama keşke bize danışsaydı sürmeden veya almadan. Şimdi 1 ton uğraşacak, internetten video izlese bile bu kadar kötü süremezdi. Mesela ben ilk ekran kartımı video ile takıp sabitlemiştim ilk kule tipi fanımı ona göre takmıştım, internet çok işe yarıyor.

Olur öyle deneye deneye tecrübeleniyoruz. Bende ilk laptop temizliğimi yaptığımda optic tuşlarını bozmuştum :D

CS:GO'da 140 FPS aldığına göre harici ekran kartı var. Ama keşke bize danışsaydı sürmeden veya almadan. Şimdi 1 ton uğraşacak, internetten video izlese bile bu kadar kötü süremezdi. Mesela ben ilk ekran kartımı video ile takıp sabitlemiştim ilk kule tipi fanımı ona göre takmıştım, internet çok işe yarıyor.
140 değil hocam 110 - 120 alıyor ilk girdiğimde sonra 10 oluyor 5dk sonra da 40-60 oluyor. Harici ekran kartı yok bu arada.

Güncellemeler tam harici ekran kartı yok.

Ben dedim ona başka macun alalım diye bir şey olmaz dedi bir de macunu sürerken işlemcinin üstünü komple kapatmıştı macun.

Ayna gibi olan yer komple kapanacak ama zar gibi bir tabaka olması lazım. Kağıt gibi dümdüz şekilde dağıtman gerekli. Arkadaşın önerdiği MX-4 F/P bir model ve kutusunda spatula mevcut onunla yayabilirsin.

Geri
Yukarı