Fan Xpert 4 Fan Spin ayarları ne işe yarar?

Barısdgr

Kilopat
Daha fazla  
Bu iki ayarın ne işe yaradığını anlayamadım, bilen biri varsa yardımcı olursa çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Adsızz.png
Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
İşlemci sıcaklığına göre ayarlanan profile kaç saniye sonra fanın tepki vereceğini ayarlıyorsunuz.
Soldaki ayar fanın devir yükseltmesi için beklenen süre, sağdaki ise devir düşürmesi için beklenen süre.
İşlemci sıcaklığına göre ayarlanan profile kaç saniye sonra fanın tepki vereceğini ayarlıyorsunuz.
Soldaki ayar fanın devir yükseltmesi için beklenen süre, sağdaki ise devir düşürmesi için beklenen süre.

Çözüm
Ses seviyesinin sizi rahatsız etmediği değerlere çıkartabilirsiniz.
Her fan için kafadan devir söyleyemeyiz.

Kullanmıyorum, Asus anakart kullanmıyorum artık. Ayrıca kullansam da benim değerlerimi kullanmanızın bir mantığı yok. Her fanın alt ve üst çalışma devri ve voltajı farklıdır. Fan Tuning yaptıktan sonra kendinize göre ayarlayacaksınız.
Yapamadığınız kısımları görsel ile destekleyip belirtirseniz, yardımcı olmaya çalışırım.

Kullanmıyorum, Asus anakart kullanmıyorum artık. Ayrıca kullansam da benim değerlerimi kullanmanızın bir mantığı yok. Her fanın alt ve üst çalışma devri ve voltajı farklıdır. Fan Tuning yaptıktan sonra kendinize göre ayarlayacaksınız.
Yapamadığınız kısımları görsel ile destekleyip belirtirseniz, yardımcı olmaya çalışırım.
Öncelikle yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Tek bir problemim var, diyelim ki oyundayım sıcaklık değerleri normal, fan hızı normal ancak sık sık fan hızı çok artıyor ve çok rahatsız ediyor. Sıcaklık arttıkça fan hızı otomatik olarak artıyor bunun normal olduğunu biliyorum ancak, örneğin herhangi bir işlem yapmıyorum sıcaklık 30-35 derece arasında fan hızı 400-500 rpm civarlarında dolaşıyor. Oyuna giriyorum sıcaklık 48-50 derece arasında fan hızı 1000 rpm civarlarında ancak her 10-15 saniyede bir fan hızı inanılmaz artıyor. Umarım anlatabilmişimdir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı