Fan yuvası olmayan kasaya fan takma

Evet, öyle yapmaya karar verdim.
Fanlar gaipten hava üretip püskürtmüyor. Öbür tarafı açık olmalı ki o havayı çekip püskürtsün. O bölümde PSU olduğu için de ızgara açsan bile verimli soğutma olmaz. Boşuna kasanın yapısını bozmuş olacaksın.

Fanlar gaipten hava üretip püskürtmüyor. Öbür tarafı açık olmalı ki o havayı çekip püskürtsün. O bölümde PSU olduğu için de ızgara açsan bile verimli soğutma olmaz. Boşuna kasanın yapısını bozmuş olacaksın.

Amacım kasanın içindeki havayı karta püskürtüp ekran kartı fanının üstündeki yükü almak ekstra hava sokmak değil içeriye zaten kart da havayı içeriden alıyor sadece yardımcı olmak ekran kartı fanına yoksa ben de biliyorum oradan hava girişi olmayacağını 2 yerine 4 fanla soğutma yapmak.

O da olmazsa en azından merakım gitsin denemekten zarar gelmez mantığı olmadı sökeriz zaten üsttede sıvı soğutma egzoz fanı görevi görecek alttan püskürttüğümüz hava da oradan çıkarsa sürekli devirdaim olmuş olur yukarıda attığım resimdeki gibi içeri giren havayı üst ve Ark'daki fana itmiş oluyoruz zaten onlar da dışarı atmış olur faydası olmasa bile zararsız duruyor.
Biz ne desek bos. Anlasilan o ki, bu ise merakiniz var. Merakinizi gidermek için ise denemekten baska careniz yok.

Evet sizle de inatlaşmak istemiyorum ikna olamadım büyük ihtimal haklısınız zaten ama merak deneyeceğim.

Faydası olmasa bile zararsız duruyor.

Şunu anlamıyorsun ki zararı olabilir. Fan hava püskürtmez, havayı çekip diğer tarafından verir. Kasanın alt zemini sıcak olacağından ekran kartına sıcak hava göndereceksin.

Son düzenleme:
@Leozihm

Yanlış anlamayin, kötü anlamda söylemiyorum. Eger merakiniz varsa denemeden bu meraki gideremezsiniz. Ben bir seyleri bizzat tecrübe edinmek istedigimden dolayi bazen sizinle ayni kafada olabiliyorum :)

Evet ben de zor ikna olan biriyim denemeden inanmıyorum biraz kötü bir şey ama.
Şunu anlamıyorsun ki zararı olabilir. Fan hava püskürtmez, havayı çekip diğer tarafından verir. Kasanın al zemini sıcak olacağından ekran kartına sıcak hava göndereceksin.

O zaman en iyi akış ilk dediğiniz gibi radyatörü fanların arasına koymak mı öyleyse fanların ikisi de üste mi bakacak ters mi?
Şunu anlamıyorsun ki zararı olabilir. Fan hava püskürtmez, havayı çekip diğer tarafından verir. Kasanın al zemini sıcak olacağından ekran kartına sıcak hava göndereceksin.

Bir de SilverStone PF240 mı alayım bunu mu kararsız kaldım COUGAR AQUA ARGB 240 2x120mm FANLI İŞLEMCİ SIVI SOĞUTUCU fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Ekran kartının hemen altında kasanın dışına bakan bir ızgara var. Oraya plastik kelepçeler ile 90mm bir fan yerleştirmeyi deneyebilirsiniz. Tabi ekran kartı fanlarının hemen altında olacağından sıkıntı çıkarabilir.

Geri
Yukarı