Fanı anakartın hangi slotuna takacağım?

yasinarslan2

Femtopat
Arkadaşlar merhaba, ben ilk defa PC topladım. Msi B450m Pro m2 max anakartım ve cooler master mb511 kasa var sorun şu ki anakartta 1 adet sys fan slotu var. Ben ön panel fanlarını hangi slota takacagım? Yardım ederseniz sevinirim.

Dosya Ekleri

• 27E69123-BA62-4BA5-AA6C-C324AD4B998E.jpeg
    27E69123-BA62-4BA5-AA6C-C324AD4B998E.jpeg
    1,7 MB · Görüntüleme: 117
  • 430857CD-161E-4A65-ADDA-01E643797244.jpeg
    430857CD-161E-4A65-ADDA-01E643797244.jpeg
    1,9 MB · Görüntüleme: 68
Son düzenleyen: Moderatör:
Fanların molex bağlantıları varsa hepsini birbirine bağlayın. (Molexleri güç kaynağına bağlamayın.) Daha sonra herhangi bir fanın 3 pin soketini de anakartınızın Sys_Fan portuna takın.

Fan hızlarını kontrol etmek için, dediğim bağlantıları yaptıktan sonra BIOS'tan ayarlayabilirsiniz. Tüm fanlar senkronize şekilde çalışacaktır.

Eğer dediğim şekilde fanlar, molex+3 pin şeklindeyse çoklayıcı almanıza gerek yok. Ben de bu şekilde kullanıyorum.

Hocam doğru SYS FAN girişine takılır? Kasa ile çoklayıcı gelmediyse çoklayıcı almanız gerekiyor.

Fanlarınız molex+3 pin şeklinde değil mi?

Ayrıca sadece fanlardaki molexleri birbirine bağlayın. PSU'ya bağlamayın.
Hocam hepsi tek kablo yapılmış ama bu tek kabloyu takacak yerim kalmadı
Hocam doğru SYS FAN girişine takılır? Kasa ile çoklayıcı gelmediyse çoklayıcı almanız gerekiyor.
Akasa 4Pin Molex - 3Pin Fan Bağlantı Kablosu Dönüştürücü/Çoğaltıcı (AK-CB001) | Teknobiyotik şunu alsam olur mu ?

Tek girişe üç fan takacaksan ek PSU gücü istemeyen çoklayıcı alabilirsin. 4 veya 5 fan takacaksan PSU gücü destekli fan çoklayıcı kablo alacaksın. Düzgün kablolama yapabilirsen Flexa öneririm.

Sadece 4 fan daha az kablolama emeği için alttakini alabilirsin.

Son düzenleme:
İlk resimde MSI yazısının altında SYS fan girişi var oraya takacaksın.
Orası dolu egsoz fan var orda
Tek girişe üç fan takacaksan ek PSU gücü istemeyen çoklayıcı alabilirsin. 4 veya 5 fan takacaksan PSU gücü destekli fan çoklayıcı kablo alacaksın. Düzgün kablolama yapabilirsen Flexa öneririm.

Sadece 4 fan daha az kablolama emeği için alttakini alabilirsin.

Hocam benim pin 3 ilk attığın linkteki 4 çıkışlı bir sorun olur mu?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı